Засновника WikiLeaks заарештували у Великій Британії

7 Грудня 2010, 13:24

Про це повідомили представники Скотланд-ярда.


Ассандж був оголошений Швецією в міжнародний розшук за кількома звинуваченнями, включаючи згвалтування. Сам Ассанж відкидає ці звинувачення.


Ассанж має постати перед Міським Вестмінстерським судом пізніше у вівторок, передає Reuters. 


Перед цим його адвокат Марк Стефенз повідомляв, що намагався організувати для його клієнта зустріч із поліцією, щоб його опитали.


За його словами, поліція Метрополітан подзвонила йому і повідомила, що отримала ордер на арешт Ассанжа від Швеції. Ассанж знаходився в Британії, але місце його знаходження визначено не було.


У понеділок швейцарський банк PostFinance повідомив про те, що заморожує рахунки Ассанджа. Британська поліція збирається його допитати, а американські прокурори шукають, за що його притягати до відповідальності.


Як повідомляється в прес-релізі Wikileaks, на рахунку у швейцарському банку були розміщені особисті гроші Ассанджа і кошти на оплату послуг його адвокатів на загальну суму в 31 тис євро.


Wikileaks зазнав серйозного тиску з боку уряду США, який особливо посилився після публікації сотень секретних повідомлень американських дипломатів.


Як дав зрозуміти в понеділок генеральний прокурор США Ерік Холдер, американська влада постарається знайти відповідний законодавчий акт, порушення якого можна буде інкримінувати 39-річному австралійцю.


Нагадаємо, раніше cайт WikiLeaks оприлюднив десятки тисяч конфіденційних американських дипломатичних депеш. Великий витік секретних дипломатичних документів глибоко тремтіння Вашингтон і світові столиці, виявивши обман і ускладнивши стратегічно найбільш важливі відносини Америки. У депешах є інформація і про Україну.