Засновник WikiLeaks погодився здатися США за умови звільнення його інформатора

16 Вересня 2016, 08:29

Засновник сайту WikiLeaks Джуліан Ассанж заявив, що готовий здатися владі США в обмін на помилування для колишнього американського офіцера Челсі Меннінг, яка відбуває покарання за розголошення секретної інформації.

Ця заява опублікована в Twitter WikiLeaks. Незважаючи на готовність до такого обміну, він вважає це незаконним.

Челсі Меннінг передала сайту WikiLeaks близько 750 сторінок секретних документів і відео. Цей витік вважається найбільшим в історії США. Меннінг визнали винною у 20 з 22 пунктів звинувачення, зараз вона відбуває 35-річне покарання.

Бредлі Меннінг затримали у 2013 році, вже у в'язниці він подав заяву про зміну імені та статі.

Як передає телеканал CNN, у міністерстві юстиції США повідомили, що не отримували пропозицій по обміну від Ассанжа або його представників.

Раніше Джуліан Ассанж заявив, що сайт WikiLeaks планує опублікувати чергову порцію документів, пов'язаних з діяльністю президентської кампанії кандидата на пост голови США від Демократичної партії США Гілларі Клінтон.

Нагадаємо, Джуліана Ассанжа переслідують від 7 грудня 2010 року, коли він був затриманий в Лондоні. У листопаді 2011 року Вищий суд Лондона виніс рішення про екстрадицію Ассанжа до Швеції.

16 серпня 2012 року Ассанж отримав політичний притулок в Еквадорі, проте засновник WikiLeaks не може покинути межі еквадорського посольства у Лондоні через те, що він одразу буде заарештований та переданий до Швеції

Нещодавно Влада Швеції та Еквадору домовилися про допит Джуліана Ассанжа в еквадорському посольстві Лондона.

Сайт WikiLeaks здобув популярність після публікації секретних матеріалів Пентагону, Держдепартаменту та інших державних органів США.