Засновник InformNapalm повідомив, що його телефон поставлять на прослуховування

16 Грудня 2019, 18:16

Засновник волонтерської спільноти InformNapalm Роман Бурко повідомив, що 17 грудня його телефон поставлять на прослуховування. Про це він написав у Facebook

 

"Друзі, радий повідомити вам: завтра, нарешті, мій телефон ставлять на прослуховування. Сьогодні дізнався про це, раніше ніж певні посадові особи отримають санкцію суду", – зазначив волонтер. 

 

Він додав, що "доведеться вчитись говорити активніше, бо ви ж знаєте, що докліпатися можуть не тільки до бороди та футболки з принтом, але і до небалакучості".

 

Нагадаємо, Печерський районний суд Києва у суботу, 14 грудня, обрав запобіжні заходи підозрюваним в справі убивства журналіста Павла Шеремета.

 

За версією правоохоронців, чоловік, що бере участь в закладанні вибухового пристрою під авто Шеремета  – це Антоненко. Жінка, яка закладала вибухівку – це Кузьменко. Дугарь потрапила на камери і її ідентифікували як людину, яка знімала авто до закладання вибухівки. Дугарь фотографувала місце розташування камер на мобільний телефон поруч із місцем злочину незадовго до вбивства Шеремета. За версією правоохоронців, основний мотив вбивства – дестабілізація ситуації в державі шляхом вбивства відомої особи.

 

У зв’язку з цією справою поліція провела обшуки також у подружжя волонтерів Євгена та Наталії Акастьолових. Євген Акастьолов під час Революції Гідності був заступником командира Першої сотні. Наталя допомагає пораненим бійцям у шпиталях.

 

13 грудня  Печерський суд Києва відправив під домашній арешт до 8 лютого 2020 року Яну Дугарь. Водночас захист волонтерки Юлії Кузьменко заявив про відвід судді Печерського районного суду Києва Сергія Вовка. Вовк у відповідь взяв самовідвід. Також відвід судді оголосив захист ветерана АТО Антоненка.

 

Міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Оксана Коляда вважає, що держава програє репутаційно від звинувачення волонтерів і ветеранів у вбивстві журналіста.