Засідання суду у справі п’яти екс-беркутівців перенесли на перше вересня

4 Серпня 2016, 18:23

Святошинський райсуд міста Києва після допиту потерпілого волонтера "Червоного Хреста" Романа Котляревського оголосив перерву до 1 вересня в розгляді справи щодо п'яти колишніх бійців спецпідрозділу "Беркут". Про це під час засідання в четвер, 4 серпня, заявив головуючий в колегії суддя Сергій Дячук.

"Суд оголошує перерву до 11:30 1 вересня 2016 року", – сказав Дячук.

Така велика перерва пов'язана з тим, що сторона обвинувачення наприкінці судового засідання у четвер, 4 серпня, заявила "об'ємне" клопотання про проведення комплексної судової експертизи за ухвалою суду тих об'єктів (куль, гільз), які були предметом дослідження в минулих судових засіданнях. За словами прокурора Романа Псюка проведення такої експертизи необхідно "у зв'язку із виявленням цілого ряду нестиковок та розбіжностей у висновках експертиз.

1 вересня також планується допитати двох потерпілих, які раніше вже були допитані в іншому кримінальному провадженні щодо екс-беркутівців Сергія Зінченка та Павла Аброськіна. Як зазначив Дячук, загалом, в суді залишилось ще допитати чотирьох потерпілих у справі розстрілу Майдану. Зокрема, це родичі загиблих на Майдані. Суддя закликав сторони провадження визначитися із графіком допиту потерпілих.

Нагадаємо, в лютому 2015 року правоохоронці затримали й суд заарештував колишніх бійців спецроти "Беркуту" Тамтуру й Маринченка, підозрюваних у розстрілі 39 активістів Євромайдану.

У березні-квітні 2014 року були заарештовані екс-співробітники цієї спецроти Сергій Зінченко, Павло Аброськін і їхній командир Дмитро Садовник.

У липні був затриманий ще один підозрюваний у цьому злочині – екс-беркутівець Олег Янишевський.

Крім того, в грудні 2015 року ГПУ заявила про наявність доказів керівної ролі "беркутівця" Садовника під час убивств на Майдані.