Засідання суду щодо вбивства волонтера Мирошниченка перенесли

25 Червня 2020, 16:31

Слов’янський міськрайоний суд переніс чергове засідання щодо вбивства волонтера Артема Мирошниченка через технічні незручності та завантаженість адвокатки одного з обвинувачуваних. Водночас, за клопотанням Прокуратури, подовжив термін перебування їх під вартою у вигляді арешту ще на 60 діб. Про це повідомив кореспондент Тижня.

 

 

«Слов’янський міськрайоний суд не зміг почати слухання письмових доказів по справі, бо адвокатка Олена Коломієць зауважила, що через півгодини з початку суду має йти на інше засідання. Це вже друге перенесення слухання по суті саме з цієї причини. Також Коломієць заявила, що у режимі відеоконференції не має можливість нормально почути свідчення, тому на наступному засіданні адвокати будуть присутніми у Слов’янську, навіть якщо обвинувачуванні залишаться у режимі відеозв’язку з Бахмутського СІЗО. Суд задовольнив клопотання Прокурора щодо подовження арешту обвинувачуваних ще на 60 діб та призначив наступну дату засідання на 29 липня. Вже після суду адвокатка заявила, що в цей час йде у відпустку», – йдеться в повідомленні.

 

Окрім цього, потерпіла сторона, за інформацією від брата загиблого, подавала клопотання до суду щодо зобов’язання адвокатки Олени Коломієць, яку підсудному безкоштовно надала держава, використання під час суду державної мови. Бо принципове використання російської навіть під час опитування батьків Артема, які виступають як свідки, обурює друзів та членів родини загиблого, котрі з 2014 року перейшли на українську у спілкуванні.

 

Також повідомляється, що під час засідання, яке через нестачу суддів перенесли з Бахмута у Слов’янськ, в рідному місті Артема групу підтримки не пустили до зали, де перебували адвокати підсудних. Активісти викликали поліцію, але потрапити всередину так і не змогли. У суді посилаються на карантинні заходи, як, до речі, не завадили зробити цей процес відкритим у Слов’янську, де на засідання прийшло місцеві жителі та журналісти.

 

Як повідомлялося, 22 травня Слов'янский міськрайонний суд Донецької області подовжив термін перебування у СІЗО двох підозрюваних у вбивстві Мирошниченка. 3 червня розпочалося слухання по суті справи щодо вбивства волонтера

 

23 березня Артемівська міська прокуратура завершила досудове розслідування щодо смертельного побиття активіста Артема Мирошниченка і скерувала до суду обвинувачуваний акт стосовно двох мешканців Бахмута 16 та 17 років.

 

Підозрюваним інкримінують умисне тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого та розбій, спрямований на заволодіння майном поєднаний із заподіянням тілесних ушкоджень.

 

Максимальне покарання – 15 років. На вирок суду обвинувачувані очікуватимуть у слідчому ізоляторі.

 

Нагадаємо, у грудні 2019 року у Бахмуті напали на 36-річного волонтера та активіста Артема Мирошниченка, після чого він був госпіталізований у важкому стані та перебував у комі.  6 грудня Мирошниченко помер.