Заручитися підтримкою США. Про що говорили Порошенко й Трамп

21 Вересня 2017, 19:45

У четвер, 21 вересня, президент України Петро Порошенко в рамках робочого візиту до США зустрівся із президентом цієї країни Дональдом Трампом. Тиждень відслідковував, про що йшлося під час зустрічі двох лідерів.

Розмова була "плідною і продуктивною"

Порошенко і Трамп спілкувалися близько години. На зустрічі була присутня команда Білого дому, в тому числі віце-президент Майкл Пенс, державний секретар США Рекс Тіллерсон і спецпредставник президента США по Україні Курт Волкер.

Президент України назвав зустріч "плідною і продуктивною".

"Була дуже жива детальна дискусія щодо майбутніх аспектів співпраці України і Сполучених Штатів Америки", – сказав він.

Тим часом, Трамп відзначив значний прогрес у співробітництві з Україною протягом останнього часу.

"Дуже чудово, що президент Порошенко зараз з нами. Ми зустрічалися певний час тому в Білому домі, з того часу досягли значного прогресу", – зауважив американський лідер.

Він також наголосив, що Україна – "не найпростіше місце, де можна жити, але вона день у день стає кращою".


Миротворча місія на Донбасі

За словами Порошенка, США повністю підтримали пропозиції України щодо введення миротворчої місії на окуповану частину Донбасу.

«Важлива позиція, що США повністю підтримали пропозиції України, мої пропозиції, які були озвучені ще в 2015 році, щодо розміщення на сході України, на окупованій території, миротворців з мандатом Ради безпеки ООН», – сказав президент.

При цьому він наголосив, що «українська позиція передбачає поширення цього мандата на всю окуповану територію сходу України, включаючи неконтрольовану ділянку українсько-російського кордону, що виключить проникнення російських військ, російського озброєння, російської амуніції і насправді служитиме справі миру».


Співпраця у сфері безпеки

"Надзвичайно важливо, що є спільне бачення нової якості співпраці в питанні безпеки. Ми детально обговорили всі напрямки розширення цієї співпраці, починаючи від співпраці з військовою академією West-Point і закінчуючи співпрацею з Міноборони США та іншими інститутами", – заявив Петро Порошенко.

При цьому він зазначив, що зустріч тривала близько години і була дуже продуктивною.

"Ми відчули справжнє плече нашого друга і партнера, і можу сказати, що я, як президент, надзвичайно задоволений поточним рівнем співпраці, який є безпрецедентним", – наголосив президент.


Проведення реформ в Україні

Порошенко також заявив, що заручився підтримкою США щодо проведення реформ у країні.

"Для мене було дуже важливо почути повну, дуже потужну підтримку реформ, які проходять в Україні, і позитивну оцінку результатів, яких ми цими реформами досягли. Це надзвичайно важливо для нас. І ми домовилися, що наша співпраця в підтримці реформ буде ефективно тривати" , – сказав Порошенко журналістам після зустрічі з президентом США в четвер у Нью-Йорку.



Розміщення єврооблігацій

Як повідомляє прес-служба президента України, під час зустрічі сторони детально обговорили економічну співпрацю двох країн.

«Особливо приємно відзначити великий успіх щодо першого розміщення українських суверенних бондів на світових ринках», – наголосив Порошенко.

«Інвестори доларом голосують за успіх і довіру до українських реформ», – підкреслив глава держави і зазначив, що «значна кількість з числа цих інвесторів були американські компанії», в тому числі і Goldman Sachs,JPMorgan.

«Це також форма довіри і впевненості в успішності українських реформ не тільки з боку американської влади, а й збоку американського бізнесу», – наголосив Порошенко.


Сторони встигли обговорити всі питання порядку денного

У ході зустрічі президентів вдалося обговорити всі важливі питання поточного порядку денного. Про це заявив посол України в США Валерій Чалий. За його словами, зустріч була "повноцінною за часом, і це дало можливість обговорити всі важливі питання нашого двостороннього порядку денного".

"Більш того, президент сказав, які плани у нас щодо координації дій на майбутнє", – додав посол.

"На сьогоднішній зустрічі я побачив, як встановився контакт між двома лідерами країн. Вони розуміють один одного, вони розуміють, як треба реагувати на виклики безпеки в світі і в Європі, зокрема. Я впевнений, що велика залученість Сполучених Штатів в питання безпеки допоможе Україні і всьому світу встановить порядок. А лідерство президента України допоможе реалізувати його мирний план і повернути суверенітет України на Донбасі і в Криму", – сказав Чалий.