Відповідне звернення він планує найближчим часом відправити на адресу керівництва Тернопільської обласної ради.
«Лише за перше півріччя цього року жителям області із-за кордону банківськими переказами надыйшло $82 млн. Це на 9,3 % більше від суми надходжень протягом аналогічного періоду минулого року.За цей самий період часу до загального фонду обласного бюджету, згідно з даними фінансового управління обладміністрації, надійшло власних доходів 104,3 млн гривень, що становить $13,13 млн», – прокоментував Кулик.
За його словами, заробітчани надіслали на Тернопільщину суму, яка в 6,3 разів перевищує доходи області.
Саме тому, представники громадськості переконані, що тернопільська обласна рада не на словах, а на ділі повинна турбуватися про українських заробітчан, які є основними інвесторами краю.
Як повідомлялось, у масштабах усієї Eкраїни загальна чисельність заробітчан, які постійно працюють за її межами, ймовірно, становить не більше 1,4–1,8 млн осіб, які можуть щороку різними каналами передавати додому €5–10 млрд. Таким чином трудові мігранти є одним з основних джерел, яке компенсує від´ємне сальдо зовнішньої торгівлі товарами, виведення капіталів у офшори вітчизняними олігархами та сповільнення темпів приросту іноземних інвестицій унаслідок погіршення умов ведення бізнесу в Україні за нинішньої влади.
Нагадаємо, за даними Міжнародної організації з міграції (МОМ), за межами України працює 6,5 млн мігрантів, що становить 14,4% українського населення.
Читайте також: Труднощі повернення. Українським гастарбайтерам важко адаптуватися вдома