Заради фінансування України Захід планує змінити правила кредитування МВФ

29 Жовтня 2015, 09:01

Західні країни в листопаді мають намір змінити правила кредитування Міжнародного валютного фонду з метою надання фінансової допомоги Україні, навіть якщо Київ не погасить в термін борг перед Москвою в розмірі 3 млрд дол. Про це повідомило видання The Wall Street Journal.

Актуальні на сьогоднішні правила МВФ забороняють фонду надавати фінансову підтримку тим країнам, які мають непогашені борги перед іншими державами. Таким чином, при поточних правилах МВФ Україна може не отримати обіцяні 17 млрд дол.

Працівник Інституту міжнародної економіки Петерсона і колишній представник США в раді МВФ Дуглас Редікер вважає, що рішення МВФ про перегляд правил кредитування дозволить "уникнути ситуації, при якій Росія зможе взяти в заручники програму фонду".

Що стосується боргу перед Росією, то Україна запропонувала РФ ті ж умови, що і приватним кредиторам, проте вже кілька разів Росія відмовила Україні у реструктуризації $ 3 млрд боргу і вимагає повернути всі гроші в строк. 

Нагадаємо, Яценюк заявив, що Україна зробить Росії ще одну пропозицію щодо реструктуризації боргу, яку запропонує прийняти 29 жовтня.