Запустили онлайн-кінотеатр на базі колекції Довженко-Центру

7 Січня 2025, 12:11

Повідомляється, що відкрився Довженко-Центр. Онлайн – довгоочікуваний онлайн-кінотеатр на базі колекції Довженко-Центру. Це жива, постійно оновлювана онлайн-платформа, яка полегшить доступ як до загальновизнаної української класики, так до і маловідомих сторінок українського кіно. Крім ігрових, документальних та анімаційних фільмів, Довженко-Центр. Онлайн публікуватиме лекційні програми та архівні інтерв’ю, які допоможуть зрозуміти контекст і складність творення українського кінопроцесу. Довженко-Центр. Онлайн створено у партнерстві з культурною інституцією «Міжвухами».

На сайті представлено велику колекцію фільмів, які доступні для перегляду в будь-якій точці світу. Тематика доволі широка: «Українська комедія», «Літературний кіноканон», «Документи епохи», «Українське поетичне кіно», «Олександр Довженко. Перевідкриття», «Іван Кавалерідзе. Основи», «ВУФКУ. Український Голлівуд».

Вартість перегляду кожного повнометражного фільму – 85 гривень.

Довженко-Центр. Онлайн також пропонує Топ-100 найкращих українських фільмів. який склали на базі масштабного опитування представників(-ць) національної та міжнародної кінокритичної спільноти, метою якого є переосмислення вітчизняного кіноканону та спроба визначення кращих українських фільмів за всю історію існування кінематографу. Результати анкетування, проведеного Довженко-Центром, були опубліковані у 2021 році. Це перша спроба репрезентативно і якісно структурувати національну кінематографічну спадщину та продовження просвітницької місії Довженко-Центру з популяризації українського кіно в Україні та за її межами. Детальніше з ТОП-100 можна ознайомитись за посиланням. Колекцію Топ-100 обіцяють постійно поповнювати.

На сайті, зокрема, є і лекторій, де зараз наявні такі розповіді:

  • Людмила Новікова «Український кінематограф 1980-х: на перехресті ідентичностей»;
  • Лук’ян Галкін «Українське поетичне кіно. Ренесанс на виріст»;
  • Альона Пензій «Анімаційне Задзеркалля. Зародження та розвиток української анімації»;
  • Сергій Тримбач «Олександр Довженко. Пророк і дзеркало»;
  • Марина Скирда «Кінематограф і образотворче мистецтво 1920-х років»;
  • Олександр Телюк «Між війною та війною. Наративи українського кіно 1930-х»

Нагадаємо, що Національний центр Олександра Довженка (або просто Довженко-Центр) – найбільший кіноархів України, в якому зберігається більше 7 000 найменувань ігрових, документальних, анімаційних українських та закордонних фільмів та тисячі архівних документів з історії українського кіно.

Довженко-Центр заснований у 1994 році на базі найбільшої за часів СРСР української кінокопіювальної фабрики, закладеної у 1938 році. Інституція об’єднує фільмосховище, єдину в Україні кінокопіювальну лабораторію, Музей кіно, паперовий кіноархів, медіатеку та власне видавництво. Основна місія Довженко-Центру – збереження, популяризація, дослідження та поширення національної кіноспадщини в Україні та за кордоном.