Запровадження «новорічного» локдауну підтримують 58% українців – опитування

2 Грудня 2020, 11:30

Можливе запровадження локдауну на новорічні свята підтримують 58% українців. Про це свідчать дані опитування, проведеного соціологічною групою Рейтинг.

 

"58% підтримують введення локдауну на новорічні свята (40% – проти цього)", – йдеться у повідомленні за результами опитування.

 

 

 

Окрім того, заначається, що підтримка запровадження "жорсткого карантину" (локдауну) зросла з 36 до 42%. (кількість противників зменшилась з 61 до 55%). Аналогічно, зросла кількість респондентів (з 55 до 58%), які вважають, що поширення коронавірусу внаслідок локдауну зменшиться.

45% опитаних вважають оптимальними заходи, запроваджені владою щодо боротьби із коронавірусом. 30% вважають їх надто м’якими, 11% – навпаки надто жорсткими.

 

 

Згідно з опитуванням, 59% українців часто стежать за новинами про коронавірус, 21% роблять це інколи, 11% – рідко. 8% взагалі не цікавляться такими новинами. Частіше відслідковують новини про коронавірус люди старшого віку та жінки.

 

 

Опитування Соціологічної групи Рейтинг провели 28-30 листопада 2020 року. Аудиторією було населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, окрім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2 500 респондентів. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing – телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,0%.

 

Нагадаємо, секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що локдаун в Україні через ситуацію з COVID-19 у будь-якому випадку буде запроваджено. Єдине питання, яке обговорює влада, – коли саме його вводити.