Запорізька облрада визнала РФ агресором

20 Вересня 2016, 13:37

У вівторок, 20 вересня, Запорізька обласна рада нарешті прийняла рішення про визнання Росії державою-агресором, а так званих ДНР і ЛНР – терористичними організаціями. Відповідне рішення проголосували на третьому пленарному засіданні сьомої позачергової сесії облради.

Крім того, 45 голосами "за" було прийнято Звернення до Президента України, Кабінету міністрів та Верховної Ради "щодо встановлення справедливості та визнання добровольців АТО учасниками бойових дій". Зазначається, що один із зареєстрованих в залі депутатів не голосував.

Що ж до "Заяви депутатів Запорізької обласної ради про підтримку звернення Верховної Ради України від 27.01.2015 р. до ООН та інших міжнародних інституцій про визнання Російської Федерації державою-агресором, а так званих ДНР та ЛНР – терористичними організаціями", на його прийняття за основу і в цілому депутатам знадобилося кілька спроб. Але врешті-решт рішення було прийняте 43 голосами "за"; три депутати від "Нашого краю" утрималися.

Водночас облраді не вдалося прийняти рішення про заборону гастролів артистам, які відкрито підтримують агресію РФ, окупацію Криму та не визнають фейкові "народні республіки" Донбасу терористами. На підтримку цього питання не вистачило голосів: "за" проголосував 31 депутат з 35 необхідних.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила заяву № 1854 "Про визнання Російської Федерації державою-агресором" ще 27 січня 2015 року.