Запобіжний захід Татарову перенесли на 30 грудня

28 Грудня 2020, 13:28

У понеділок, 28 грудня, Вищий антикорупційний суд мав обрати запобіжний захід заступнику голови Офісу президента Олега Татарову. Засідання мало розпочатися о 12:30, але завершилося без результату, оскільки на суд не з'явилися прокурори. Про це повідомляє журналіст Тижня.

 

Як пояснила в коментарі журналісту Тижня пресскретарка Леся Чемерис, група прокурорів із Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) втратила повноваження для роботи в цій справі, оскільки їх замінило керівництво Офісу генпрокурора. Водночас, нова група прокурорів уже призначена, однак вони також за законом не матимуть повноваження працювати у цій справі, оскільки не належать до САП (Відповідно до законодавства, у справах, які стосуються корупції, можуть працювати тільки прокурори САП).

 

 

У результаті суд переніс засідання на 10 ранку 30 грудня. 

 

Паралельно з цим бід будівлею Антикорупційного суду відбувався мітинг активістів, які вимагали арешту Татарова. Зокрема, як зазначили протестувальники, через причетність Татарова до справ проти учасників Революції Гідності.
 

На мітинг зібралося близько 50 людей, вони скандували "Татарова за грати!", "Татарова в СІЗО!".

 

Серед учасників мітингу були представники Руху опору капітуляції, Нацкорпусу та активісти, які не належать до політичних партій та громадських організацій.

 

Нагадаємо, 1 грудня генеральна прокурорка Ірина Венедіктора змінила групу прокурорів у справі Олега Татарова і додала до групи себе, тому що "справа набула резонансного статусу" і треба забезпечити "швидке, повне, неупереджене, всебічне та ефективне дослідження усіх обставин кримінального провадження".

 

18 грудня детективи Національного антикорупційного бюро України повідомили про підозру заступнику голови Офісу президента України, якому інкримінується надання неправомірної вигоди групою осіб за забезпечення видачі недостовірного письмового висновку судового експерта (ч. 3 ст. 369 КК України). 

 

21 грудня заступник глави Офісу президента Олег Татаров написав заяву про призупинення своїх службових обов'язків.

 

Як повідомлялося,23 грудня, заступник Генерального прокурора Олексій Симоненко передав кримінальне провадження за підозрою заступника керівника Офісу Президента від Національного бюро до Служби безпеки України.