Замголови СММ ОБСЄ в Україні: У звітах ми не даємо висновків з міркувань об’єктивності

18 Березня 2016, 10:17

Заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александер Хуг заявив в інтерв’ю «Тижню», що присутня на Донбасі Місія не робить висновків щодо порушення перемир’я з міркувань об’єктивності.

«…важливо розуміти, що у звітах ми не даємо висновків власне з міркувань об’єктивності. Ми кажемо а, б, в, г, а висновки — це справа тих, хто відповідальний за прийняття рішень, ЗМІ та політичних лідерів у столицях», — сказав він.

Наприклад, за словами замголови СММ ОБСЄ в Україні, представники Місії часто чують питання про присутність російських військових в Україні. Вони завжди звітують про те, що бачать. Якщо побачили певний вид зброї, осіб із нашивками РФ або провели інтерв’ю з тими, хто стверджує, що належить до російської частини, яка діє в Україні, то це описується детально.

«Наприклад, ми бачили сліди від гусеничної техніки, які тягнулися через кордон. Бачили пересування великої кількості зброї зі сходу на захід. Усе це зафіксовано. Але висновки робити не нам», сказав він.

За словами Хуга, функція СММ ОБСЄ в Україні певною мірою схожа на функцію вуличної камери: вона фіксує те, що відбувається, — факти. А тоді глядачі (у нашому випадку читачі) можуть робити власні висновки щодо того, що це означає.

«Також чуємо від обох сторін, що ми маємо фіксувати, хто стріляв перший, а хто другий. Ми фіксуємо це, якщо бачимо, і не фіксуємо, якщо ні. Але, оскільки обидві сторони ставлять ті самі питання, це показує, що ми тримаємося серединної лінії, об’єктивної, і це нелегко. Особливо коли видно, як потерпають українці від конфлікту й від того факту, що сторони не вчаться на інформації, яку ми їм надаємо», зазначив він.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»