Заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александер Хуг заявив в інтерв’ю «Тижню», що присутня на Донбасі Місія не робить висновків щодо порушення перемир’я з міркувань об’єктивності.
«…важливо розуміти, що у звітах ми не даємо висновків власне з міркувань об’єктивності. Ми кажемо а, б, в, г, а висновки — це справа тих, хто відповідальний за прийняття рішень, ЗМІ та політичних лідерів у столицях», — сказав він.
Наприклад, за словами замголови СММ ОБСЄ в Україні, представники Місії часто чують питання про присутність російських військових в Україні. Вони завжди звітують про те, що бачать. Якщо побачили певний вид зброї, осіб із нашивками РФ або провели інтерв’ю з тими, хто стверджує, що належить до російської частини, яка діє в Україні, то це описується детально.
«Наприклад, ми бачили сліди від гусеничної техніки, які тягнулися через кордон. Бачили пересування великої кількості зброї зі сходу на захід. Усе це зафіксовано. Але висновки робити не нам», — сказав він.
За словами Хуга, функція СММ ОБСЄ в Україні певною мірою схожа на функцію вуличної камери: вона фіксує те, що відбувається, — факти. А тоді глядачі (у нашому випадку читачі) можуть робити власні висновки щодо того, що це означає.
«Також чуємо від обох сторін, що ми маємо фіксувати, хто стріляв перший, а хто другий. Ми фіксуємо це, якщо бачимо, і не фіксуємо, якщо ні. Але, оскільки обидві сторони ставлять ті самі питання, це показує, що ми тримаємося серединної лінії, об’єктивної, і це нелегко. Особливо коли видно, як потерпають українці від конфлікту й від того факту, що сторони не вчаться на інформації, яку ми їм надаємо», — зазначив він.
Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»