Замах на Скріпаля. НАТО заявило про спільну взаємодію з Британією через отруєння екс-агента РФ

13 Березня 2018, 11:52

Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Йенс Столтенберг заявив,що НАТО занепокоєне отруєнням колишнього шпигуна Росії Сєргєя Скріпаля та його доньки  нервово-паралітичним газом на території Великої Британії. Про це повідомляє Politico.

 

За його словами, Альянс перебуває у контакті з британським урядом через даний інцидент.

 

"Використання військової нервово-паралітичної речовини – це жахливо і неприпустимо… Велика Британія є дуже вагомим союзником, і цей інцидент викликає велике занепокоєння в НАТО. Альянс перебуває у контакті з британським керівництвом з цього питання", – заявив генсек НАТО.

 

Нагадаємо, 12 березня США засудили отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля та його дочки у Великій Британії.

 

Як повідомлялося, прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей повідомила про "високу вірогідність" причетності Росії до замаху на колишнього розвідника Сєргєя Скріпаля та його дочку. Водночас Британія викликала посла Росії для роз'яснення щодо отруєння екс-розвідника.

 

5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії. 

 

Зокрема раніше британське видання The Guardian повідомило, що слідство з розслідування інциденту з російським агентом Скріпалем і його дочкою в Солсбері вважає, що для їхнього отруєння був використаний нервово-паралітичний газ. Крім того, стало відомо, що Федеральна служба безпеки РФ раніше використовувала речовину, якою був отруєний колишній російський шпигун Сєргєй Скріпаль. Спецслужба Росії використала сильнодіючий синтетичний наркотик фентаніл, дія якого значно сильніше за дію героїну, під час штурму захопленого терористами театрального центру в Москві на Дубровці в 2002 році.

 

Згодом стало відомо, що Лондон приготувався офіційно звинуватити Москву в отруєнні екс-шпигуна. Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза ​​Мей на засідання ради національної безпеки виступить з офіційною заявою, в якій може звинуватити Москву у спробі отруїти Сєргєя Скріпаля і його дочку.