Залужний на шпальтах світових ЗМІ. Як іноземні журналісти розповіли про статтю командувача ЗСУ

Світ
8 Вересня 2022, 19:35

7 вересня державна агенція Укрінформ опублікувала статтю «Перспективи забезпечення воєнної кампанії 2023 року: український погляд» за авторством головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного та першого заступника голови Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки Михайла Забродського. У ній йдеться про можливі сценарії продовження війни, цілі, які може ставити перед собою агресор, та потреби й можливості України.

 

Читайте також: «Зробити для росіян відчуття гострішими, природнішими», – Залужний став співатором статті про плани ЗСУ на 2023-й. Ключові тези

 

Матеріал помітили у світових ЗМІ, але свою увагу видання акцентували на різному.

Британське новинне агентство Reuters переказує зміст статті, але в першу чергу звертає увагу на те, що автори не виключають можливість застосування Росією ядерної зброї. «У своєму рідкісному публічному коментарі головнокомандувач українських військових попередив у середу про загрозу використання Росією ядерної зброї в Україні, що створить ризик обмеженого ядерного конфлікту з іншими державами», – повідомляє агентство.

Також там вказали, що «тон статті контрастував із часто оптимістичними заявами високопосадовців України». Це було зазначено у контексті оцінки Залужним перспективної тривалості конфлікту, який він не обмежує 2022 роком.

Японське новинне агентство NHK World, у свою чергу, на перше місце виносить визнання Залужним ударів по Криму, які відбулися у серпні. Агентство згадує удар по аеродрому в Саках, який стався 9 серпня. Видання зазначило, що «вибухами було знищено певну кількість російських військових літаків. Вважається, що це призвело до погіршення авіаційного потенціалу російських військ».

Причиною, чому японське державне ЗМІ відмітило саме питання ударів по Криму, може бути проблема Курильської острівної гряди. З точки зору Японії та деяких інших держав світу, зокрема, США, Кримське питання юридично є ідентичним Курильському. І там, і там, Росія фактично контролює територію, яку інша держава вважає своєю. Через це Японію може цікавити прецедент ударів по такій території та можлива реакція РФ.

На цьому ж закцентувала німецька газета Die Zeit у статті з заголовком «Україна вперше заявляє, що обстріляла Крим». У матеріалі йдеться також про те, що «глава Кремля Владімір Путін виправдав війну проти України 24 лютого тим, що побачив ознаки спроб українського керівництва повернути Крим військовим шляхом. Росія завжди наголошувала, що не допустить цього за будь-яких обставин».

Інше німецьке видання, Tagesschau, також винесло в заголовок новину про Крим: «Україна визнала відповідальність за вибухи на російських базах у Криму близько чотирьох тижнів тому». На відміну від Die Zeit, у своєму матеріалі служба новин згадала й про потребу ЗСУ у зброї. «Україна вимагає зброї для контратак…Українська армія хоче розширити свої контратаки в наступному році – але для цього їм потрібні нові західні системи озброєння, сказав Залужний», – йдеться у публікації. Також у виданні пов’язали це з п’ятою зустріччю в Раммштайні, яка відбувається в четвер 8 вересня. Цей саміт міністрів оборони щодо допомоги Україні буде останнім перед тим, як запрацює Ленд-ліз.

До тих, хто вважає визнання ударів по Криму найважливішою частиною матеріалу, приєднується індійське новинне агентство NDTV. Там пригадали, що після вибухів у Саках, «українські військові саркастично коментували «технічні труднощі» Росії, заявивши, що вони могли виникнути через курців у недозволених місцях».

Американські видання The Washigton Post та CNBC, у свою чергу, приєднались до Reuters у визначенні того, що найважливіша новина – згадка Залужного про ядерну загрозу. У матеріалі The Washigton Post також звернули увагу на заклик головнокомандувача ЗСУ надати його державі зброю. Зокрема, «Залужний назвав удари по Криму «переконливим прикладом» закликів Києва до союзників надіслати зброю більшої дальності для його солдатів, що програють в озброєнні. Москва, за його словами, може вдарити у 20 разів далі».

Мексиканська газета El Debato опублікувала матеріал із драматичним заголовком «Українське верховне командування прогнозує Третю світову війну: Не виключаємо ядерного конфлікту». Там ідеться, що «Головнокомандувач Валерій Залужний попередив, що контратака України та ситуація на Запорізькій АЕС загрожують планеті».