Залізничники з’їдуться до Києва відстоювати нічні поїзди

20 Жовтня 2011, 18:25

Залізничники протестуватимуть проти масового скорочення працівників та ліквідації поїздів, яке керівництво Укрзалізниці вирішило здійснити уже з наступного місяця.

Як розповів один з організаторів пікету, представник незалежної профспілки Львівської залізниці Петро Дранівський, загалом по Україні планується ліквідувати 30 нічних поїздів, внаслідок чого під скорочення потраплять близько 40% працівників поїздних бригад пасажирських вагонів. Про це йдеться у протоколі зборів за участю гендиректора Укрзалізниці.

«Уже є наказ не продовжувати контракти з тими працівниками, у кого вони закінчуються до кінця 2011», – зазначив Дранівський.

Що стосується Львівської залізниці, то фактично паралізованим стане напрям Львів-Київ. У прес-службі зазначають, що навіть при існуючій кількості нічних поїздів цей напрям є вкрай перевантаженим.

«А буквально з наступного місяця скоротять більшість нічних поїздів до столиці, серед яких такий популярний і найбільш зручний 91 поїзд, – розповів представник залізничної профспілки. – А у зв’язку з ліквідацією 360-го поїзду Львів-Київ зовсім відрізаними від світу залишаться такі населені пункти як Червоноград, Сокаль, Сарни і Костопіль».

Загалом же по Україні  планується ліквідувати 1686 проміжних зупинок.

За даними залізничників, ліквідувати маршрути планується для того, аби люди користувались послугами нових корейських поїздів Hyundai, вартість проїзду у яких буде приблизно вдвічі більшою, ніж у звичайних. Якщо зараз проїзд у плацкартному вагоні зі Львова до Києва обходиться приблизно у 100 грн, то у корейському коштуватиме не менше ніж 200 гривень.

Зазначимо, що у березні віце-прем’єр – міністр інфраструктури Борис Колесніков повідомив, що перед новим гендиректором "Укрзалізниці" поставлено завдання реалізувати програму повної модернізації залізниць. Зокрема, за 5 років у пасажирському секторі потрібно повністю відмовитися від нічних поїздів і організувати швидкісний рух по всій Україні.