Залякування з боку РФ. У МЗС відреагували на позбавлення охорони місії ОБСЄ представниками ОРДіЛО

26 Вересня 2017, 15:59

Зняття Росією охорони з офісів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, які розміщуються на окупованій території Донбасу, є продовження практики залякування спостерігачів. Про це заявили у Міністерстві закордонних справ України у вівторок, 26 вересня.

"Міністерство закордонних справ України вкрай стурбоване інформацією про зняття 24 вересня 2017 року Російською Федерацією та підконтрольними їй бойовиками незаконних збройних формувань, які діють на тимчасово окупованій території окремих районів Донецької і Луганської областей України (ОРДОЛО), охорони з об’єктів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ (СММ ОБСЄ)", – йдеться у заяві МЗС.

У зовнішньополітичному відомстві зазначили, що позбавлення передової патрульної бази СММ ОБСЄ у Горлівці фізичної охорони і захисту є продовженням свідомої практики залякування спостерігачів Місії. 

"Поза сумнівом, ці цілеспрямовані кроки покликані, серед іншого, створити додаткові штучні аргументи на користь запропонованої Росією і не підтриманої Україною та її міжнародними партнерами ініціативи щодо розміщення миротворчих сил ООН виключно з метою захисту персоналу СММ ОБСЄ уздовж лінії розмежування", – додали у відомстві.

У МЗС вважають, що гарантування безпеки спостерігачів СММ ОБСЄ під час виконання визначених мандатом Місії завдань залишається одним з ключових зобов’язань у контексті імплементації Мінських домовленостей, підпис під якими поставила також і Російська Федерація як сторона конфлікту.

"Вимагаємо від Російської Федерації невідкладно вжити вичерпних заходів для забезпечення повної безпеки персоналу, об’єктів та майна СММ ОБСЄ на тимчасово окупованій території ОРДОЛО, а також надати Місії повний і безперешкодний доступ до усіх районів, тимчасово непідконтрольних Уряду України, включно з усією неконтрольованою ділянкою українсько-російського державного кордону", – підсумували у міністерстві.

Нагадаємо, представники Окремих районів Донецької і Луганської областей (ОРДіЛО) 24 вересня в односторонньому порядку припинили охороняти передову патрульну базу спостережної моніторингової місії ОБСЄ у населеному пункті Горлівка.