Закриту Раду можуть зібрати у четвер без комуністів і регіоналів

22 Липня 2014, 13:56

"Головою Верховної Ради анонсовано, що це засідання відбудеться, радше за все, у четвер", – сказав він.

За словами Соболєва, на засіданні проаналізують попередні етапи мобілізації та обговорять питання введення воєнного стану на частині території двох областей, де йдуть бої.

Крім того, фракція "Батьківщини" ставитиме питання про екіпірування військових.

"Буквально сьогодні вночі 72 бригада з боями вирвалася з оточення і змогла прорватися до території Запорізької області. Сьогодні вивезли 123 бійця у жахливому стані, які в нерівних боях не лише протистояли терористами, але й витримали обстріли з "Граду" з РФ. Зараз колона рухається у напрямку до Білої Церкви", – сказав Соболєв.

Він додав, що на закритому засіданні будуть обговорювати питання негайної ратифікації угоди про асоціацію з Євросоюзом.

Постанова зі зверненням до президента щодо негайного внесення угоди на ратифікацію у ВР вже зареєстрована.

Окрім того, депутатів від Партії регіонів та Компартії можуть не допустити на закрите засідання Верховної Ради з силовиками.

"За законом депутати мають змогу ознайомлюватися з секретною інформацією, але в разі її розголошення вони можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності. Але ми не можемо не обговорити постачання зброї та ліків (у зону АТО)", – сказав Соболєв.

"Це рішення (щодо недопуску "регіоналів" і комуністів) може бути ухвалено так само, як ми сьогодні приймали рішення про видалення і позбавлення дозволу відвідувати три засідання "регіонала" Левченка", – додав він.

У свою чергу, член фракції "Свобода" Ігор Мірошниченко сказав, що фракція поставить перед Верховною Радою питання про закрите засідання без депутатів Компартії та ПР.

"Цей парламент не здатен ухвалювати серйозні рішення. Усі рішення проходять із великим скрипом. Ми позбавили недоторканності лише Царьова, а всіх інших агентів Кремля – ще не можемо", – зазначив "свободівець".

"Не допустити "регіоналів" та комуняк до засідання буде складно, але ми це питання обов’язково поставимо", – заявив Мірошниченко.