Законопроект про вибори направили міжнародним експертам

23 Червня 2011, 16:31

Зокрема, законопроект «Про вибори народних депутатів України» надіслано для надання експертних висновків до Європейської Комісії «Демократія через право» (Венеціанська Комісія),  Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) та Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ.

Сьогодні ж Мін‘юст отримав підтвердження вказаних міжнародних експертних інституцій про отримання проекту закону.

Переклад проекту англійською мовою Мін‘юст отримав 23 червня. Переклад  здійснювала Міжнародна фундація виборчих систем (IFES)  за сприяння Посольства США в Україні.

Раніше секретар Венеціанської комісії Томас Маркерт повідомив, що Україна  не передала Комісії проект закону про парламентські вибори в обіцяний термін.

Нагадаємо, заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна вважає, презентований Мін'юстом, законопроект про вибори народних депутатів – кількома кроками назад і таким, що не відповідає програмі президента.

Наприкінці квітня робоча група з питань удосконалення виборчого законодавства завершила попереднє редагування законопроекту про вибори Верховної Ради. А вже у травні Міністерство юстиції на своєму сайті оприлюднило проект закону про вибори до Верховної Ради.