Законопроект про нацбезпеку доповнили правкою про боротьбу з корупцією – нардеп

5 Квітня 2018, 12:07

Секретар Комітету Верховної Ради з питань безпеки і оборони, народний депутат від фракції "Блоку Петра Порошенко" Іван Вінник заявив, що проект закону "Про національну безпеку" до першого читання було доповнено декількома  поправками у частині про боротьбу з корупцією та фінансової безпеки держави. Про це повідомляє "РБК-Україна".

 

"Ми звернули увагу, що текст поданий президентом України, більше описує питання військової безпеки держави. У той же час, існують і інші ризики, з якими нам потрібно працювати. Зокрема, питання боротьби з корупцією, питання соціальної, фінансової та екологічної безпеки. Тому ці блоки включені. На ці блоки проект закону був розширений", – зауважив він.

 

За його словами, комітет має включити у даний законопроект правки по боротьбі з корупцією для збалансованості документа з Кримінальним кодексом та іншими законами України.

 

"Якщо ми не згадаємо в контексті національної безпеки необхідність боротьби з корупцією, то розбалансуємо законодавство. Як закон "Про протидію та запобігання корупції", так і Кримінальний кодекс", – підкреслив Вінник.

 

Нагадаємо, 4 квітня Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони ухвалив постанову, яка надає можливість розглянути законопроект президента України про національну безпеку. Правку про правовий статус СБУ та здійснення парламентського контролю над правоохоронними органами зі спеціальними повноваженнями під стенограму буде вносити доповідач від імені голови держави як суб’єкта законодавчої ініціативи під час засідання.

 

Як повідомлялося, що 21 березня комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони не зміг провести засідання, на якому планувалось розглянути президентський законопроект про нацбезпеку через відсутність кворуму.

 

Напередодні у комітеті Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони заявили про суттєві зміни у президентському законопроекті про нацбезпеку №8068.

 

Раніше президент України Петро Порошенко  вніс до Верховної Ради законопроект про національну безпеку.

 

Відповідний документ визначає фундаментальними національними інтересами України є інтеграція в європейський політичний, економічний, безпековий, правовий простір, набуття членства в Європейському Союзі та в НАТО.