Законопроект Порошенка про нацбезпеку зазнав суттєвих змін

19 Березня 2018, 18:14

У комітеті Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони заявили про суттєві зміни у президентському законопроекті про нацбезпеку №8068. Про це сказав секретар комітету та керівник робочої групи Іван Вінник.

 

За його словами, робоча група ще не завершила доопрацювання законопроекту. Проте він констатував значне розширення тексту законопроекту для критичних та інших правок, на яких наполягають, в тому числі, партнери з НАТО.

 

Зокрема, у проекті закону будуть більш чітко прописані засади нацбезпеки, які регулюються законодавством, а також терміни щодо суб'єктів та об'єктів нацбезпеки, будуть описані особливості нацзагроз.

 

Також секретар комітету додав, що йдеться  про питання системи цивільно-демократичного контролю, яку необхідно створити в рамках входження до НАТО.

 

"Розпочинаємо процес реформування СБУ шляхом зміни її статусу і пропонується назвати Спеціальним органом з правоохоронними функціями та військовим формуванням у складі", – підкреслив він.

 

Крім цього, реформована служба  зможе забезпечувати охорону державного кордону та буде займатися суто тими функціями, які мають забезпечити саме контртерористичну, антитерористичну діяльність та іншу правоохоронну діяльність в інших галузях, де це дозволено.

 

У свою чергу, Вінник наголосив, що під час роботи робочої групи було багато дискусій щодо координації різних військових підрозділів. 

 

"Складно розібратися чи є взаємоперпендикулярні шляхи підпорядкування… Напевне, необхідно провести науково-прикладний семінар в Мінобороні, щоб вони нам пояснили, як все координується", – сказав він.

 

Відомо, що наразі в законопроекті передбачається дві вертикалі керівництва – головнокомандуючого та керівника об'єднаними силами, які можуть дублювати повноваження один одного.

 

Водночас керівник комітету з нацбезпеки Сергій Пашинський заявив, що такий колапс допустити не можна.

 

Так, член комітету Тарас Пастух відзначив, що  проект закону зараз настільки видозмінений, що  потребує узгодження з автором – президентом Петром Порошенком.

 

"Бо ми зараз будемо розбиратися з кожною комою, а автор потім скаже, що законопроект спотворений і не відповідає початковій концепції і, врешті-решт, президент його не підпише", – зауважив він.

 

У підсумку члени комітету домовилися, що в середу, 20 березня,  ще попрацюють над законопроектом і доопрацьований документ подадуть для ознайомлення автору та головам фракцій. Якщо буде консенсус, то передадуть для розгляду парламентом у першому читанні у четвер, якщо ні – то перенесуть його розгляд на невизначений термін.

 

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко у середу, 28 лютого, вніс до Верховної Ради законопроект про національну безпеку.

 

Відповідний документ визначає фундаментальними національними інтересами України є інтеграція в європейський політичний, економічний, безпековий, правовий простір, набуття членства в Європейському Союзі та в НАТО.