«Буде звернення до КС, водночас буде звернення і до ЄСПЛ. Адже конституційне провадження і звичайні суди – це окремі речі. Тому після відмови Вищого адміністративного суду ми маємо право звертатись до європейських інституцій», – сказав політик.
За його словами, опозиціонери скаржитимуться конституційним суддям на невідповідність закону про референдум Конституції та на порушення процедури його прийняття.
«В законі сказано, що через референдум можна напряму вносити зміни до Конституції, але розділ ХІІІ самої Конституції чітко встановлює, що ця процедура відбувається за участі парламенту», – нагадав Карпунцов.
Що ж до ЄСПЛ, то туди, за словами депутата, опозиція поскаржиться на порушення українського законодавства при прийнятті закону.
Разом із тим, співрозмовник Тиждень.ua не зміг сказати, коли будуть готові обидва звернення. «Спочатку необхідно провести консультації між опозиційними силами», – сказав він.
Нагадаємо, 25 квітня депутати трьох опозиційних сил звернулися до Вищого адміністративного суду України (ВАСУ) з оскарженням закону про референдум, прийнятого в листопаді 2012 року. В опозиції вважають, що за допомогою референдуму президент Янукович прагне змінити політичну систему країни та зміцнити свою владу.
ВАСУ не взяв звернення до розгляду. Згідно з рішенням ВАСУ, це питання підлягає розгляду у КС.
В квітні уряд та Центрвиборчком прийняли низку документів, необхідних для підготовки та проведення всеукраїнського референдуму.