Закон про мову. Омбудсман закликає КСУ ухвалити рішення на користь національних інтересів України

2 Листопада 2020, 16:52

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь звернувся до суддів Конституційного Суду України із закликом під час розгляду закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної" проявити державну позицію й ухвалити рішення на користь національних інтересів України. Про це у понеділок, 2 листопада, повідомляє прес-служба омбудсмена.

 

 

"3 листопада Конституційний Суд України на закритій частині пленарного засідання планує продовжити розгляд справи за поданням 51 народного депутата України щодо конституційності закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Вважаю за необхідне акцентувати увагу на своїй позиції як уповноваженого із захисту державної мови, яка була висловлена як офіційно у листах на адресу Конституційного Суду України, так і публічно", – йдеться у повідомленні.

 

На думку Кременя, цей закон повністю відповідає Конституції України і жодних підстав для того, щоб визнати цей документ неконституційним, немає.

 

"Це чистої води політичне звернення, яке не має нічого спільного із тим, що прописано в Основному законі", – додав він.

 

За його словами, сьогодні провідне місце української мови як державної визнають понад 95% українців, що підтверджує, що питання єдиної державної мови об'єднує українців, а не роз'єднує їх, як це намагаються нав'язати нам ззовні. "Проте в умовах гібридної війни, в тому числі на інформаційному та мовному фронтах, ми досі бачимо ініціативи окремих політиків, які дбають про власні рейтинги, а не про країну", – поскаржився Кремінь.

 

З огляду на це омбудсман звернувся до суддів Конституційного Суду України – проявити державницьку позицію й ухвалити рішення на користь національних інтересів України, оскільки питання мови є фундаментальним для нашої держави: для зміцнення незалежності, утвердження ідентичності, єдності й перемоги України.

 

Нагадаємо, у вівторок, 3 листопада, Конституційний суд України у закритому режимі продовжить розгляд питання конституційності закону про забезпечення функціонування української мови як державної.