“Захистить від російської економічної залежності”. Помпео заявив, що Грузія має добудувати порт в Анаклії

12 Червня 2019, 14:11

Державний секретар Сполучених Штатів Америки Майк Помпео висловив сподівання, що влада Грузії доведе до кінця проект будівництва глибоководного порту в Анаклії. Про це повідомляє "Грузия Online".

 

Зазначається, що дана заява прозвучала під час брифінгу у Вашингтоні після зустрічі з прем'єр-міністром Грузії Мамукою Бахтадзе.

 

Так, держсек наголосив, що порт поглибить відносини Грузії з країнами з вільною економікою і захистить від російської і китайської економічної залежності.

 

"Саме ці нібито друзі не враховують інтересів Грузії. Розвиток Грузії як вільної держави після впливу радянського комунізму підтверджує, що країна перебуває на правильному шляху. Ми пишаємося тим, що на цьому шляху ми є вашими добрими партнерами", – додав він.

 

Зокрема, сторони обговорили партнерство Грузії з НАТО, співпрацю з питань регіональної безпеки і реформи, необхідні Грузії для "забезпечення верховенства закону і чесних виборів".

 

"Під час сьогоднішньої розмови з прем'єр-міністром я закликав Грузію поліпшити судову систему, зусилля щодо якої вживаються. Забезпечити, щоб її демократія гарантувала вільні і справедливі вибори. Сьогодні у нас був шанс поговорити про відповідальність парламенту Грузії за те, щоб були забезпечені дії урядових відомств відповідно до закону. Ми сподіваємося, що влада Грузії доведе до кінця будівництво порту", – зауважив Помпео.

 

Нагадаємо, 9 червня МЗС України засудило проведення та не визнає результатів парламентських виборів, що відбулись на території Цхінвальського регіону Грузії, який окупований Росією.

 

Як відомо, територія Цхінвальського регіону та Абхазії офіційно оголошена в Грузії окупованою після військових дій між Росією і Грузією у серпні 2008 року, що завершилися визнанням Москвою самопроголошених держав Абхазії та Південної Осетії.