Захист вимагає визнати Савченко військовополоненою

7 Листопада 2014, 12:11

Захист українки Надії Савченко в Росії буде домагатися для неї статусу військовополоненої. Про це на своїй сторінці у Twitter написав її адвокат Марк Фейгін.

"У найближчому майбутньому ми плануємо домагатися для Надії Савченко статусу військовополоненої й звільнити її від кримінальної відповідальності в РФ", – повідомив Фейгін.

Він додав, що оскільки клопотання захисту Савченко 7 листопада задоволене, то "докази невинуватості Савченко будуть долучатися слідством".

Нагадаємо, Савченко – доброволець батальйону "Айдар". Майже місяць вона воювала у зоні АТО на Луганщині, разом з іншими солдатами потрапила у засідку біля міста Щастя. Терористи вимагали за звільнення льотчиці свободи для чотирьох бойовиків. 8 липня стало відомо, що Савченко перебуває у слідчому ізоляторі в Росії.

Савченко звинувачують у вбивстві журналістів російської ВДТРК Ігоря Корнелюка та Антона Волошина, які  загинули 17 червня під Луганськом. 

27 жовтня, Басманний суд Москви за клопотанням слідства продовжив термін утримання під вартою Савченко до 13 лютого 2015 року, попри її відсутність у залі засідання.

29 жовтня адвокат Ніколай Полозов повідомив, що Надія Савченко побачила по телебаченню і впізнала одного зі своїх викрадачів. Ним виявився глава так званої "ЛНР" Ігор Плотницький. Адвокати української льотчиці Надії Савченко мають намір допитати лідера "ЛНР" Ігоря Плотницького в разі, якщо в Росії проти українки відкриють справу про незаконний перетин кордону.