Захист вимагає розгляду апеляції у присутності Тимошенко

20 Грудня 2011, 13:05

Захисники Юлії Тимошенко заявляють, що апеляція екс-прем’єра має розглядатися лише за її особистої присутності. Зокрема, адвокат Юрій Сухов нагадав, що до суду передано заяву Юлії Тимошенко, у якій вона вимагає доставити її до суду, враховуючи при цьому стан її здоров’я.

Сухов також зазначив, що медична довідка про стан здоров’я Тимошенко невідомо ким підписана. Крім цього, за його словами, суду не надані документи фахівців Міністерства охорони здоров’я, на які зазначені посилання в інших документах, долучених до справи.

У свою чергу, адвокат Микола Сірий вважає, що висновки щодо стану здоров'я Тимошенко мають зробити незалежні фахівці, можливо, іноземні, оскільки захист не довіряє тим медичним висновкам, які сьогодні у суді оприлюднювала суддя Сітайло.

Адвокат Сергій Власенко заявив, що вимагає, аби Тимошенко доставили в суд.

«Є відповідний поданий документ, який я сам подавав», – зауважив Власенко.

«Вона не вільна людина, щоб вирішувати, доставити її в суд чи ні. Вона не обирає камеру, медичну частину, коли приходять лікарі… Все це вирішує керівництво СІЗО. Вона не може відмовитися їхати. Це завдання СІЗО – забезпечити її доставку. Перестаньте гратися в ігри, бо пенітенціарна служба розповсюджує фотографії, прокуратура – відео… Якщо людина вимагає, щоб її доставили в будь-якому стані в суд, то її треба доставити», – заявив Власенко.

Як зауважив Сірий, якщо Тимошенко не доставляють в суд під різними приводами, то, очевидно, керівництво СІЗО боїться брати на себе відповідальність за наслідки погіршення її стану здоров’я під час транспортування.

Представник державного обвинувачення наполягав на тому, щоб справа розглядалась без Тимошенко.

Нагадаємо, сьогодні вранці, за словами захисника Сергія Власенка, Тимошенко попросила медиків СІЗО ввести знеболювальне, щоб вона мала можливість взяти участь в судовому засіданні. Однак, вона так і не доїхала в суд.

Державна пенітенціарна служба повідомила, що сьогодні Тимошенко відмовилась самостійно піднятись з ліжка, переміщатись по території установи з подальшим слідуванням до апеляційного суду м. Києва, посилаючись на наявність больового синдрому в області поперекового відділу хребта. «Тимошенко категорично відмовилася від доставлення до суду й додала, що «ногами не піду, робіть, що хочете», – процитувала суддя із листа СІЗО.

Під час судового засідання суддя почала читати інформацію про захворювання, які були встановлені в Тимошенко. Власенко заявив протест проти дій судді, звинувативши її в порушенні лікарської таємниці, а депутати почали кричати «ганьба», заглушаючи слова судді. Однак, суд відмовив у відводі судді.

Тимошенко перебуває під арештом з 5 серпня.