Захист Тимошенко вважає, що вона сидітиме у СІЗО і після підтвердження вироку Апеляційним судом

22 Грудня 2011, 09:51

Про це повідомив захисник Тимошенко Юрій Сухов.

Він зазначив, що в цьому разі більшу чинність має рішення суду, яким стосовно Тимошенко було обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою, а не вирок про позбавлення волі.

Зі слів адвоката, відповідно до чинного законодавства, арештована особа може утримуватися під вартою або в СІЗО, або карцері колонії, тобто в ізоляції від засуджених.

При цьому установу, у якій має утримуватися така особа, визначає суд.

Відповідно до рішення Шевченківського районного суду Києва від 8 грудня, яким стосовно Тимошенко обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою в рамках справи про ЄЕСУ, екс-прем'єр має утримуватися в Лук'янівському СІЗО.

Водночас Сухов переконаний, що Апеляційний суд Києва мусить скасувати як незаконний вирок Печерського районного суду Києва про 7 років позбавлення волі Тимошенко.

Та й арешт Тимошенко в рамках справи ЄЕСУ, на думку Сухова, незаконний.

Нагадаємо, 11 жовтня Печерський районний суд Києва засудив Тимошенко до 7 років в'язниці за перевищення повноважень при укладанні газових контрактів з Росією в 2009 році й зобов'язав відшкодувати Національній акціонерній компанії "Нафтогаз України" 1,5 млрд гривень збитків, завданих у результаті їх укладання.

Як відомо, 8 грудня Шевченківський суд Києва на виїзному засіданні безпосередньо у слідчому ізоляторі за поданням Служби безпеки України обрав екс-прем'єру ще один запобіжний захід у вигляді арешту строком на два місяці до 9 лютого-у справі, що стосується корпорації «Єдині енергетичні системи України» (ЄЕСУ).