"З'явилися варіанти слухань – відеоконференція і т.д. Але законодавство передбачає проведення в такому режимі судового засідання за відсутності підсудного через відеоконференцію тільки з його згоди. Тому це неможливо. Немає правових варіантів розгляду кримінальної справи під час відсутності підсудного", – сказав Плахотнюк.
Захисник також здивований позицією представника обвинувачення про можливість проведення судових слухань у суді першої інстанції за відсутності Тимошенко.
"Дивує позиція прокуратури. Схоже на те, що в них немає погодженості… Можливо, і хочеться, і є велике бажання це зробити. Але законодавство забороняє це робити. Цього не може бути зроблено, апріорі за відсутності підсудного не може розглядатися кримінальна справа", – підкреслив він.
Крім того, Плахотнюк зазначив, що вирішення питання про можливість участі обвинувачуваного або підсудного при проведенні слідчих дій або в засіданні за станом здоров'я не входить до компетенції судово-медичних експертів.
Як повідомлялось, захист Тимошенко має намір просити Київський районний суд Харкова роз'яснити правові підстави здійснення відеоспостереження засідання в справі ЄЕСУ.
За даними захисту, 25 червня під час засідання у залі були встановлені відеокамери, але при цьому суддя чітко сказав, що будь-яку відеозйомку заборонено.
Тимошенко звинувачують в організації заволодіння чужим майном (державними коштами) шляхом зловживання службовим становищем, ухилення від сплати податків корпорацією ЄЕСУ.
Екс-прем'єра засуджено до 7 років позбавлення волі за перевищення влади при укладенні газових контрактів з Росією.