Захист Тимошенко може звернутись до Євросуду, якщо питання проведення операції не вирішать

2 Липня 2013, 22:55

"Якщо українська влада не буде реагувати (на вимогу близьких Тимошенко дозволити проведення операції німецьким лікарям з клініки "Шаріте"), ми проведемо відповідні консультації з німецькими лікарями – і після цього зробимо необхідні дії", – сказав Власенко.

Він зазначив що, скарга до ЄСПЛ може бути подана, якщо влада не дасть дозвіл на проведення операції "в розумні терміни".

Він не уточнив, які терміни в даній ситуації слід вважати розумними, зазначивши лише, що це медичне питання і відповідь на нього повинні дати консультації з німецькими лікарями.

Разом з тим Власенко підкреслив, що поки не бачить необхідності у ЄСПЛ.

"Ми ж не нагнітаємо штучно ситуацію. Ми намагаємося знайти рішення, що базується на законі, на логіці і здоровому глузді … Поки я не бачу необхідності у зверненні до ЄСПЛ сьогодні, в сьогоднішній ситуації. Але це не означає, що ця необхідність не з'явиться завтра , післязавтра або через тиждень ", – зазначив Власенко.

Нагадаємо, 1 липня донька екс-прем'єра Євгенія Тимошенко заявила, що німецькі лікарі з клініки "Шаріте" рекомендіють її матері термінову операцію.

Вітм, у Міністерстві охорони здоров'я заявили, що можливість застосування хірургічних методів в лікуванні екс-прем’єр-міністра може розглядатися лише за наявності результатів додаткового обстеження.

У МОЗ зазначили, що Тимошенко не надала згоди на проведення додаткового обстеження чи то іноземними, чи то українськими лікарям, та висловили солідарність з думкою головного лікаря ЦКЛ «Укрзалізниці» Михайла Афанасьєва щодо необхідності припинити політизацію ситуацію навколо реабілітації пацієнтки.