"Після того, як нам були надані для ознайомлення матеріали кримінального провадження, ми побачили, що ця інформація фальсифікована, що свідки дають неправдиві свідчення, що потерпілий також дає неправдиву інформацію…" – заявляє Дорога.
Захист заарештованого повідомляє, що під час затримання та перебування в ізоляторі до Смалія застосовувались тортури.
"Окрім безпосередньо тілесних ушкоджень (у Смалія), є така обставина як тортури – після того як його було побито та затримано, його помістили з пакетом на голові, в наручниках, в якесь приміщення… і десь близько години він лежав в такому вигляді обличчям у підлогу і, в принципі, почав уже задихатись", – розповіла вона.
За її словами, на відеозаписах видно, що Смалій не торкався ні судді, ні правоохоронців під час свого нібито "нападу" на Володимира Бугіля, суддю Шевченківського райсуду Києва.
Дорога наголосила, що співробітники спецпідрозділу МВС "Сокіл" під час затримання спеціально наступали на голову та пальці затриманого.
Адвокат підкреслила, що її підзахисного взагалі не можна було затримувати на підставі тільки протоколу слідчого. Необхідно було отримати ще санкцію суду з клопотання прокурора Києва.
За словами Дорогої, прокуратура ігнорує всі звернення захисту затриманого і, не дивлячись на наявність у Смалія семи адвокатів, проводить усі слідчі дії без їх присутності.
Як повідомлялось, Смалія, адвоката активіста "Дорожнього контролю" Андрія Дзиндзі, залишили під вартою ще на 30 днів.
Нагадаємо, 11 грудня Дніпровський районний суд Києва заарештував адвоката Смалія у зв'язку із замахом на життя судді Шевченківського суду під час оголошення про арешт його підзахисного Дзинзі. Смалій начебто порвав судді мантію під час сутичок, що виникли після арешту Дзиндзі.
Як відомо, 27 січня Шевченківський районний суд Києва задовольнив клопотання адвоката Аліси Дорогой і випустив на свободу активіста Автомайдану Андрія Дзиндзю.