Захист Стерненка вимагає розслідування четвертого нападу на нього

1 Вересня 2020, 12:54

Адвокати активіста Сергія Стерненка подали заяву про злочин за спробу четвертого нападу на свого підзахисного. Про це 1 вересня повідомляє юридична компанія "Міллер", яка захищає Стерненка.

 

Адвокати кажуть, що особи нападників встановлено. Ними виявились Байда Данило та Чумаков Віталій. На відео їх спробу вчинити злочин фіксував Артем Тренін. Останній притягається до відповідальності за напад на журналіста Романа Варшанідзе.

 

Тоді його дії було кваліфіковано за ч. 2 ст. 345-1 КК України (умисне заподіяння журналісту, його близьким родичам чи членам сім’ї побоїв, легких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень у зв’язку із здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності). Справа слухається в Овідопольскому районному суді Одеської області.

 

"Адвокатами нашої компанії подано заяву про злочин, за фактом закінченого замаху на вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 296 КК України (хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом, вчинене групою осіб).Попереду досудове розслідування, під час якого слідчі мають встановити обставини, мотив та можливо причетних до організації цього нападу інших осіб", – зазначили у повідомленні.

 

Нагадаємо, що 25 вересня Верховний суд відмовив активісту Сергію Стерненку у задоволенні клопотання про зміну підсудності та визначив, що  справа буде слухатись у Приморському суді Одеси. Під час першого судового засідання в Одесі 31 серпня на активіста Сергія Стерненка напали під Приморським судом. Двоє хлопців намагалися облити його невідомою речовиною з пляшки. 

 

Зазначимо, що Стерненка підозрюють у скоєнні умисного вбивства. 24 травня 2018 року невідомі скоїли напад на Стерненка, один із нападників загинув. Медики доставили активіста до операційної. За його словами, нападників було двоє. Один втік, інший – отримав від Стерненка смертельний удар ножем.

 

Прокуратура впродовж двох років не вбачала у діях хлопця під час третього нападу злочину, допоки у березні 2020-го на посаду генпрокурора не прийшла Ірина Венедіктова, яка заявила, що підозра Стерненкові буде: або за умисне убивство, або за умисне убивство при перевищенні меж необхідної самооборони. Згодом активіст отримав три повістки до Служби безпеки: дві заднім числом і ще одну – на 18 травня. 

 

18 травня Стерненко повідомив, що залишається в статусі потерпілого у справі про смерть його нападника. 11 червня йому в СБУ оголосили підозру про умисне вбивство та незаконне носіння холодної зброї.

 

15 червня Шевченківський райсуд Києва відправив його під домашній арешт до 13 серпня. Водночас, 7 серпня Стерненку обрали запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту до 21 вересня.