Захист Порошенка має намір подати до суду на очільника ДБР

2 Листопада 2020, 19:03

Адвокат п'ятого президента України Петра Порошенка Ігор Головань пов'язує активізацію розслідувань ДБР щодо свого підзахисного з нещодавньою нарадою президента Володимира Зеленського із силовиками і повідомив про наміри подання позову щодо в.о. директора ДБР Олексія Сухачова. Про це у понеділок, 2 листопада, Головань написав у Facebook.

 

 

"Черговий сплеск активності ДБР, направленої проти п’ятого президента України, очевидно, пов’язаний із нещодавньою нарадою Зеленського із силовиками, де той в ультимативній формі вимагав підозр Порошенку. А також – з результатами місцевих виборів, на яких "Слуги народу" отримали втричі менше, ніж минулого року, тоді як "Європейська солідарність" вдвічі наростила підтримку по країні", – зазначив адвокат.

 

За його словами, всі провадження, в яких фігурує Порошенко, ДБР розслідує "з винятковою метою політичного переслідування" політика.

 

"ДБР вже відмовлялося від своїх слів. Пояснювало, що жодних справ "відносно Петра Порошенка" не розслідує. Тому ми в суді вимагатимемо спростування чергової нахабної брехні нового в.о. директора", – заявив Головань.

 

Коментуючи заяву Сухачова про те, що слідчі ДБР проводять досудове розслідування за фактом вчинення Порошенком у 2014 році навмисних дій, спрямованих на відкриття компанії в юрисдикції Британських Віргінських островів, адвокат зазначив, що ДБР "направляє черговий пустопорожній запит про "міжнародну правову допомогу" у черговому юридично нікчемному провадженні".

 

"Компанія створювалася виключно з технічною метою передачі активів в довірчу власність Rothschild. Що і було зроблено. Після чого негайно було подано заяву про її ліквідацію. Ця компанія навіть не відкривала банківських рахунків, і жодні кошти ні з України, ні з будь-якого іншого місця не перераховувалися. Натомість ДБР на вимогу Зеленського розтринькує десятки мільйонів гривень на розслідування замовних і юридично безперспективних справ проти Порошенка. На запитах до Панами, Кіпру чи Віргінських островів могли би теж заощадити, бо всю необхідну інформацію за лічені секунди може видати Google. Нічого нового ДБР знайти вже не може", – зазначив Головань.

 

Окрім того, він наголосив, що згідно з нормами КПК України щодо підслідності, ухилення від сплати податків мають розслідувати слідчі податкової, а у ДБР немає жодних підстав на здійснення слідства, крім вказівки президентського офісу.

 

При цьому Головань припустив, що ДБР "могло б накопати багато цікавого, якби зайнялося розслідуванням бізнес-діяльності Зеленського і 95-кварталу".

 

Раніше захисники Порошенка повідомили, що правоохоронні органи відкрили проти 5-го президента 58 кримінальних проваджень.