Захист Іващенка заявляє, що один зі свідків змінив свої покази

25 Листопада 2011, 18:46

Про це сьогодні на допиті під час судового засідання у справі Іващенка заявив тимчасовий виконувач обов`язків директора Департаменту економічно-господарської діяльності Міністерства оборони Сергій Новоселов.

«Підпис на титульному листку плану ще не є дозволом на реалізацію майна… Необхідні ще дозволи з кожної позиції майна, що продається», – сказав Новоселов.

При цьому, відповідаючи на питання сторони захисту, він заявив:

«Я всі свої свідчення на досудовому слідстві будував на даних, які мені давали підлеглі, більше у мене даних немає».

Свідок також відзначив, що план санації ФСМЗ передбачався як один із засобів оздоровлення підприємства шляхом реалізації частини його майна, оскільки інакше продаж виробничих потужностей заводу призвів би до того, що він припинив би свою діяльність як окрема виробнича одиниця.

«План санації – це план оздоровлення підприємства, а не його знищення», – сказав Новоселов.

Свідок також пояснив, що фахівці вивчили проект плану санації, і в доповіді на ім`я Іващенка запропонували внести деякі зміни і доопрацювати план.

Водночас, свідок заявив, що йому невідомо, який саме з варіантів плану санації був затверджений Іващенком, але відзначив, що той погодився з доводами фахівців як економічного, так і юридичного департаментів.

У свою чергу, в коментарі журналістам, переданим Іващенком через його адвокатів за свідченнями Новоселова, який був тимчасовим виконувачем обов’язків міністра оборони сказав, що свідок сьогодні «спростував свої свідчення, дані на досудовому слідстві, зокрема, що погодження проекту плану санації є наданням дозволу на реалізацію майна заводу; що Іващенко давав вказівки змінювати тексти відповідей на адресу Генеральної прокуратури, Секретаріату президента щодо реалізації майна заводу, вводячи тим самим в оману ці державні органи; що, проводячи нараду 18 листопада 2009 року, Іващенко вже наперед прийняв рішення про підписання плану санації».

Нагадаємо, Головне управління військових прокуратур Генпрокуратури 20 серпня 2010 року порушило кримінальну справу за обвинуваченням Іващенка у зловживанні службовим становищем при підписанні плану санації ДП МОУ «Феодосійський судномеханічний завод».

Іващенка було затримано у серпні 2010 року. Щодо нього було обрано запобіжний захід – взяття під варту.

З часу перебування у СІЗО в Іващенка різко погіршився стан здоров’я.

Зокрема, за словами його адвоката Бориса Нечипоренка, нещодавно київські лікарі дійшли висновку, що якщо Іващенку найближчим часом не буде надано належного лікування в умовах стаціонару, йому загрожує параліч і як наслідок – інвалідність.

23 листопада Апеляційний суд Києва залишив без розгляду скаргу Іващенка на ухвалу Печерського суду, якою йому не дозволили перебувати в залі судового засідання поза межами клітки для заарештованих.