Рівень захворюваності в епідсезон 2016–2017 років майже на 20 % перевищує минулорічні показники аналогічного періоду. Про це інформує прес-центр Міністерства охорони здоров'я України.
У нинішньому епідсезоні грипу та ГРВІ в Україні вже зареєстровано 472054 хворих, повідомляє Український центр з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України.
"За період з 3 по 23 жовтня, за оперативними даними територіальних органів охорони здоров’я, перехворіло 1,1 % населення (аналіз проводився без урахування даних АР Крим та м.Севастополя). Діти віком до 17 років становлять 70,1 % від загальної кількості захворілих", – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що за минулий звітний тиждень темп приросту захворюваності зростає як серед дорослих, так і серед дітей, проте у жодному з регіонів показники не перевищують епідемічних порогів. "Найвищий показник захворюваності на грип та ГРВІ зареєстровано в Київській – 699,5, найменший – у Тернопільській областях – 220,6 на 100 тис. населення", – сказано в тексті.
Всього по Україні з початку епідемічного сезону госпіталізовано з попередніми діагнозами «Грип» та «Гостра респіраторна вірусна інфекція» 13873 особи (2,9 % від захворілих), з них 80,3% становлять діти віком до 17 років.
"Починаючи з 40 тижня 2015 року фахівцями вірусологічних лабораторій методом полімеразної ланцюгової реакції досліджено 26 зразків матеріалів від хворих на грип, позитивних результатів не визначено", – зазначається у повідомленні.
За звітний період в Україні летальних випадків внаслідок грипу не зареєстровано. Із початку епідемічного сезону, за оперативними даними, вакцинація проти грипу не проводилася.
Нагадаємо, раніше завідувач Центру грипу та ГРВІ в Українському центрі з контролю і моніторингу захворювань МОЗ Тетяна Дихановська заявила, що сезон захворюваності на грип та ГРВІ розпочався в Україні з 3 жовтня і триватиме до середини травня 2017 року. Головний позаштатний інфекціоніст Міністерства охорони здоров'я Ольга Голубовська зауважила, що три штами вірусу грипу – H3N2 (Гонконг), H1N1 і вірус грипу "В" будуть циркулювати в зимовому сезоні 2016-2017 року, але катастрофічних наслідків епідемії Міністерство охорони здоров'я не очікує.