Захоплення заручників у Луцьку. Що відбувалося

21 Липня 2020, 22:03

Вранці 21 липня волинська поліція повідомила про чоловіка, що захопив автобус із близько 20 заручниками. Згодом виявилося, що заручників – близько 10. Зловмисник тримав людей в автобусі упродовж дня, і лише близько 22:00 в МВС повідомили про звільнення затриманих. 

 

 Тиждень.ua зібрав найважливішу інформацію про інцидент. 

 

 

Що сталося? 

 

О 9:25 чоловік, що захопив рейсовий автобус "Берестечко-Красилівка", зателефонував до поліції та представився як "Максим Плохой". Він повідомив, що озброєний і має вибухівку. 

 

В області ввели оперативний план "Заручник". Територію центру міста перекрили, на місці працюють усі служби поліції. Також до міста терміново вилетів міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. 

 

Пізніше у Службі безпеки України зазначили, що в заручниках перебуває приблизно 10 осіб.

 

Хто захопив автобус із людьми? 

 

Як стало відомо згодом, справжнє ім’я чоловіка – громадянин України Максим Кривош 1975 року народження, уродженець селища Гай, Оренбурзької області Російської Федерації. Раніше двічі засуджений і відбув покарання у вигляді позбавлення волі сукупним терміном близько 10 років у виправних установах за скоєння низки тяжких злочинів.

 

Кривош висунув свої вимоги  – аби глави судів, міністерств, прокуратури, парламенту, церков записали і виклали заяви про те, що вони – "терористи в законі".. Також він повідомив, що замінував не лише автобус. Згодом вибухотехніки знешкодили одну гранату.

 

Що було згодом?

 

Як зазначив Аваков, правоохоронці спілкуватился з родиною та друзями чоловіка, що захопив автобус із заручниками у Луцьку. 

 

Він додав, що стан людей в автобусі – нормальний. Про це правоохоронцям стало відомо зі слів самого терориста та одного із заручників.

 

Згодом СБУ кваліфікувала захоплення заручників за ч. 1 ст.258 (терористичний акт) Кримінального кодексу України і розпочала кримінальне провадження. 

 

Увечері зловмисник заявив, що люди в автобусі – у поганому стані, серед них – поранений, вагітна жінка і дитина. Двох останніх, а також літню жінку, він пізніше відпустив

 

Близько 10 вечора у МВС повідомили, що зловмисника затримали, а людей звільнили