Західні ЗМІ про візит Ентоні Блінкена: нове обличчя США та подвійні меседжі

Світ
7 Травня 2021, 19:27

Журналіст видання Foreign Policy Роббі Ґремер у своїй статті пише, що держсекретар Ентоні Блінкен своїм візитом до України показав нове обличчя США. «Востаннє, коли Держсекретар США відвідував Україну, у центрі уваги були імпічмент та усі із ним пов’язані речі», – згадує Ґремер. Однак вже за рік Держсекретар нової адміністрації відвідує Київ в якості одного із перших своїх закордонних візитів, зустрічаючись із безліччю найвищих українських чиновників і відбувається це 6 травня 2021 року.

 

Читайте також: Південно-східні маневри

 

Як пише видання, Ентоні Блінкен мав у Києві щонайбільше дві місії: по-перше, це підтримати Україну. По-друге, підтримати власні «війська», а саме американський дипкорпус в Україні. І це його місія «за закритими дверима». Мається на увазі, ситуація довкола колишньої пані посла США в Україні Марі Йованович, яку відкликали з поста через наклепницьку кампанію у таборі Дональда Трампа. З посиланням на колишнього посла в Україні, а після історії із Йованович також Тимчасового повіреного у справах США Вільяма Тейлора, Ґремер пише, що та історія мала надзвичайно поганий вплив на моральний дух усієї американської дипслужби, а в Україні зокрема. Окрім того, посольство в Україні стикається і стикалося із тими проблемами, яких не мають інші американські дипустанови, не лише через тиск попередньої адміністрації, але й через те, що воно знаходиться в країні, де йде війна. Щоправда на публіці Блінкен фокусувався на питаннях партнерства Києва та Вашингтона. Foreign Policy у своїй публікації цитує іноземних дипломатів в Україні, зокрема, посла Естонії Каймо Кууска, які вважають, що приїзд Блінкена надіслав вчасний сигнал до Москви.

 

Читайте також: Емма Дейві: «Хто б міг подумати, що особи, які вчинили не так давно напад на Капітолій, зніматимуть стрічки про себе»

 

Газети The New York Times та The Washington Post фокусувалися на подвійному меседжі Держсекретаря США під час візиту до України.

Так, The Washington Post пише, що Ентоні Блінкен застеріг лідерів у Києві щодо того, що «майбутньому України загрожує війна на два фронти: боротьба проти російської агресії на її кордонах та боротьба проти корупції в Україні». Візит держсекретаря, як пише видання, мав також на меті продемонструвати підтримку американсько-українським взаєминам після подій 2019 року, коли на той час президент Трамп тимчасово заморозив допомогу Україні та «попросив президента Володимира Зеленського провести розслідування щодо на той час кандидата в президенти Джо Байдена». The Washington Post також відзначає, що президент України виглядав готовим забути події доби Трампа. «Скептицизм залишається щодо того, чи зможе підхід команди Блінкена до України у формі "жорсткої любові" досягти успіху, враховуючи невдачу такого підходу в минулому», – відзначає також The Washington Post.

 

Читайте також: Подорожі на дні

У свою чергу The New York Times пише, що події доби Трампа у двосторонніх відносинах і в Україні, і в США не вдасться забути так швидко. На разі є відкрите розслідування ФБР щодо Рудольфа Джуліані. Минулого тижня в рамках цієї справи обшукали квартиру та офіс американського юриста. The New York Times також особливу увагу звертає на те, що під час візиту до Києва разом з Блінкеном була також Вікторія Нуланд. «Її присутність була очевидно оцінена.  На початку ранкової зустрічі з Блінкеном міністр закордонних справ Дмитро Кубела привітав Нуланд із призначенням (минулого тижня її було затверджено на посаді заступника Держсекретаря із політичних питань – Ред.).  До сміху він зазначив, що однією з небагатьох найважливіших подій на Майдані, яку він пропустив, було "ваше печиво", хоча вона сказала, що це насправді були бутерброди, які вона роздавала», – пише The New York Times.

 

Пітер Дікінсон у блозі UkraineAlert на сайті аналітичного центру Атлантична Рада звертає увагу на те, що візит Ентоні Блінкена до Києва не приніс жодних великих політичних заяв щодо додаткової військової допомоги чи продажу американської зброї Києву. «Натомість державний секретар США підтвердив, що адміністрація Байдена «активно розглядає можливість подальшого посилення нашого співробітництва в галузі безпеки… «Сьогодні нічого оголошувати, але ми дуже активно розглядаємо це», – заявив він. Відсутність конкретних політичних новин, ймовірно, й не була дивиною. Зрештою, ключовою метою візиту була демонстрація американської солідарності з Україною», – зазначає Дікінсон.

 

Читайте також: Паперові солдатики

 

У той же час в інтерв’ю Радіо Свобода під час візиту Ентоні Блінкен заявив, що «Пентагон зараз розглядає додаткову допомогу Україні». Крім того, він також наголосив, що США готові розглянути будь-які адекватні засоби стримування Кремля, утім відмовився коментувати, чи можуть вони включати також відключення міжнародної платіжної системи SWIFT.

 

Візит Блінкена також активно висвітлювали німецькомовні ЗМІ (в основному німецькі, але й швейцарські та австрійські), а також польське телебачення. Німецький канал ARD  свій матеріал назвав «Візит із сигналом». Для більшості іноземних ЗМІ саме символізм цього візиту як підтримки України в конфлікті із Росією, видавався ключовим меседжем переговорів та зустрічей, що відбулися 6 травня у Києві.