“Західні надії на демократичну Росію мають економічне підґрунтя” – експерти

Світ
18 Червня 2021, 14:24

 

“Мода на російське активно просувається у соцмережах, – каже у розмові з Тижнем викладач одного з паризьких коледжів Мішель Бернар. – Під час протестів “жовтих жилетів” франкомовна RT зуміла розширити свою аудиторію за рахунок умовного бунтарського сегменту, переважно віком від 15 до 25 років. Вони сприйняли гасло “У нас ви дізнаєтеся про те, що замовчують інші медіа” за чисту монету. Російське для цієї категорії дорівнює “альтернативне”. Французькі активісти руху Black bloc також нерідко потрапляють під російські впливи. Коли, поряд з відвертою кремлівською пропагандою, провідні французькі політики і собі пропонують “вимогливий діалог з Росією”, пояснювати учням небезпеку з Москви стає непросто”.

 

Авторка наводить приклад колишнього прем'єр-міністра та кандидата в президенти Франсуа Фійона. Нещодавно він отримав пропозицію представляти інтереси російського уряду в Раді директорів російської АТ “Зарубежнефть”. У Франції Фійон засуджений до 5 років в'язниці за корупцію, зокрема – за організацію зустрічей заможних західних бізнесменів зі своїм “другом” Владіміром Путіним.

 

Читайте також: Від застою до кризи

 

“Будемо відверті: ніхто сьогодні не вірить у швидку й успішну лібералізацію Росії у найближчому майбутньому, – поділився думками з Тижнем французький дипломат, який не побажав бути названим. “Чому ця тема регулярно виникає в офіційному дискурсі? Бо західні санкції б”ють також по західному бізнесу, – не тільки по російському. Бо Росія — великий потужний ринок з добрим ресурсом. Можна, звичайно, чекати, коли Російська імперія розпадеться на кілька нових незалежних держав. Проте легше та швидше вгледіти демократичний потенціал, скажімо, у Навальному, або — у “доброму російському народі”, якому треба лише позбутись лихого Путіна, щоб збудувати демократичний лад.”

 

Читайте також: Ворог мого ворога

 

У статті авторка наголошує, що нині Росія досі перебуває у “парадигмі імперського розвитку”. Причина полягає у російській суспільній думці – імперськість досі є її важливою частиною в Росії. У 2014 анексію Криму підтримали 85% росіян. Наразі ще актуальне питання хто на кого світоглядно впливає більше: Путін на росіян чи навпаки, стверджується у статті.