Цілями другого етапу стануть 2 військово-повітряних бази цієї країни, а також резиденція Муаммара Каддафі в Тріполі, яка поки не піддавалася ударам. На завершальному третьому етапі коаліція планує завдати бойових ударів по збройних силах Лівії.
Як заявив представник Комітету начальників штабів збройних сил США віце-адмірал Уильям Гортні, «американо-британський ракетний удар по Лівії став лише першим етапом міжнародної операції, вона буде багатоетапною».
Представники збройних сил Британії повідомили, що більшість цілей, по яким британська авіація завдала ударів, розташовані поблизу Тріполі. Британські військові літаки Tornado завдали ударів по об'єктах лівійських ППО пунктам розміщення ракетних систем протиповітряної оборони і командним пунктам.
Також повідомляється, що британський атомний підводний човен класу Trafalgar, який перебуває у Середземному морі, випустив по Лівії крилаті ракети. Всього західні війська випустили по Лівії 112 крилатих ракети Tomahawk.
Більшість цілей, яким були завдані удари,розташовані поблизу Тріполі. За оцінками західних військових, лівійським ППО завданно суттєвої шкоди, проте і після ударів, вони як і раніше зберігають пристойну бойову здатність.
Засоби ППО Лівії об'єднані системою управління і мають 3 зенітно-ракетних бригади, 5 зенітно-ракетних полиця. Основу озброєння складають батареї З-200 «Ангара», З-75 «Двіна» ЗРК «Оса» і «Квадрат». За деякими даними, саме засобами ППО Джамахирии в 1986 році були збиті два американські бомбардувальники F – 111, коли авіація США і Великобританія у рамках операції «Каньйон Ельдорадо» наносила удари по містах Тріполі і Бенгази.
Лідер Лівії Муаммар Каддафі, члени його сім'ї та вищі офіційні особи режиму, перебувають у секретних підземних укриттях.
Представники західних країн, які беруть участь у військовій операції в Лівії, заявили про бажання щодо приєднання до операції арабських держав. Навіть назвали можливих учасників, зокрема, Катар, ОАЕ, Саудівська Аравія, Йорданія.
Водночас, спеціальний комітет Африканського союзу з Лівіэю висловився за необхідність «негайного припинення усіх ворожих акцій» у цій країні, яка піддалася повітряним ударам західної коаліції.
На думку комітету, у який входять африканські лідери ЮАР, Уганди, Мавританіъ, Конго та Малі, «у Лівії необхідно провести політичні реформи для усунення причин нинішньої кризи».
Нагадаємо, Рада безпеки ООН оголосилаЛівію безпольотною зоною і почала підготовку до нанесення повітряних ударів по позиціях вірних лівійському лідерові Муаммару Каддафі військ.
Як заявив глава МЗС Лівії Мусса Кусса, щоб запезпечити безпеку цивільного населення відповідно до резолюції Ради Безпеки ООН Лівія оголосила про припинення вогню.
Резолюцію також підтрималаУкраїна.