Аліна Пастухова Журналіст Тижня

Захід може застосувати санкції до судді і прокурорів “справи Тимошенко”

12 Жовтня 2011, 17:51

«Позиція Заходу дуже жорстка. Там уже прямим текстом заявили, що не буде угоди про зону вільної торгівлі, поки Україна не почне дотримуватись певних стандартів у політичному процесі, а всі суперечності з опозицією вирішуватимуться на електоральному полі, а не в судах і не шляхом кримінального переслідування», – прогнозує експерт.

На його думку також відбудеться скорочення офіційних взаємних відносин з Україною, зокрема, зустрічей на високому рівні.

«Навіть якщо буде просування у процесі переговорів про зону вільної торгівлі, виникнуть проблеми з ратифікацією цієї угоди», – зазначив Чумак.

Експерт вважає, що Захід може також застосувати санкції до прокурорів та суддів, що брали участь у процесі проти Тимошенко.

Крім того, за прогнозом експерта, якщо справа Тимошенко дійде до Європейського суду з прав людини, екс-прем’єра найвірогідніше визнають невинною.

«Європейський суд розглядає справи з точки зору порушення судових процедур. І якщо він знаходить процесуальні порушення, людина не визнається винною, а вирок вважається не правовим. Це європейська норма. А порушень процесуальних норм при розгляді справи Тимошенко безліч»,  – наголосив Чумак.

Як повідомлялось, українська опозиція проситиме Євросоюз застосувати санкції щодо українських офіційних осіб, причетних до вироку у справі Юлії Тимошенко.

У ПАРЄ вважають вирок Тимошенко грандіозним політичним скандалом. А член Єврокомісії з питань розширення і політики євросусідства Штефан Фюлле, заявив, що Європейська комісія розраховує, що остаточне рішення у справі Тимошенко буде після апеляції, а також процесу декриміналізації.

Верховний представник ЄС з питань спільної зовнішньої та безпекової політики Кетрін Ештон наголосила, що ЄС глибоко розчарований вердиктом Печерського районного суду.

Нагадаємо, Печерський суд визнав екс-прем’єра Тимошенко винною у перевищенні службових повноважень при підписанні газових контрактів з Росією у 2009 році. Суд засудив екс-прем’єра до семи років ув'язнення з позбавленням права обіймати посади у владі на три роки. Окрім того,  суд зобов’язав Тимошенко відшкодувати збитки, завдані НАК "Нафтогаз" в повному обсязі, а саме – 1,5 мільярди гривень.