Захід дозволив Росії поводитися агресивно щодо сусідів – президент Естонії

23 Грудня 2014, 18:33

Дії Європи та США дозволили Росії поводитися агресивно стосовно сусідів. Таку думку висловив президент Естонії Тоомас Ільвес під час інтерв'ю американським журналістам.

«В день анексії Криму був зруйнований той Трансатлантичний простір безпеки, який ми знали. Можна почати з хартії ООН, яка забороняє агресію. Але Трансатлантичний простір безпеки з'явився в 1975 році разом з Гельсінськими угодами, які забороняють змінювати кордони силою або під загрозою застосування сили. Більше вони не діють», – зазначив Ільвес.

За його словами, Москва неодноразово заявляла про свої агресивні наміри. Але Євросоюз і США ніяк на це не реагували і дозволили російській стороні поводитися агресивно.

Естонський президент нагадав, що Росія порушила всі міжнародні угоди, які забороняють військову агресію, ще в 2008 році, коли ввела свої війська у Грузію.

На думку Ільвеса,тоді Європа неадекватно відреагувала на російське вторгнення і через місяць повернулася до нормальної співпраці з Москвою.

«Ми дозволили акт агресії проти Грузії і нічого не зробили, крім заяв у дусі «мир, любов, Вудсток», – зауважив він.

Ільвес також зазначив, що у 2009 році Володимир Путін та Дмитро Медведєв відкрито заявляли, що ввели свої війська в Грузію, аби не дати їй вступити в НАТО. Тепер Росія зробила те ж саме в Україні через її бажання підписати угоду про асоціацію з ЄС, говорячи про угоду так, нібито це якось загрожує РФ.

«Насправді ж угода про асоціацію пропонує програму обміну досвідом за принципом учень/вчитель. Ще вона трохи пом'якшує митні збори. Але це навряд чи можна назвати «трансатлантичним імперіалізмом», який загрожує Росії», – додав президент.

Читайте також: Тоомас Ільвес: Росія буде вже зовсім іншим партнером