Відповідаючи на запитання про те, хто може бути покараний за застосування сили до протестувальників і за побиття журналістів, він відповів:
"Я не адвокат і не збираюся захищати огульно своїх підлеглих. Але я хочу, щоб картинка була об'єктивною".
"Нагадаю, з чого почалися заворушення 1 грудня. Один відомий журналіст закликав усіх іти на Банкову. Андрій Дзиндзя, який, до речі, теж називає себе журналістом, допоміг групі екстремістів заволодіти грейдером і поїхав "тиснути" міліціонерів", – заявив в.о. міністра.
"На Банковій з'явилися люди з фотоапаратами, вони говорили, що вони представники преси. Підходили до міліціонерів знімали їх, погрожували, що знімки зараз будуть розміщені в інтернеті, говорили: ідіть звідси. Це була чистої води провокація", – переконує Захарченко.
"Разом із тим учергове приношу свої вибачення журналістам, які виконували свою роботу й проти яких була застосована сила", – додав він.
Як повідомлялось, у Києві після різкого загострення протистояння між мітингувальниками і силовиками 19 січня кількість постраждалих журналістів різко збільшилась. Чергова хвиля нападів на співробітників ЗМІ почалась під час штурмів ОДА у регіонах. За цей час у Києві і регіонах постраждало понад 60 журналістів.
Ще понад 50 журналістів зазнали побиття і переслідувань під час висвітлень 1 грудня сутички на вулиці Банковій у Києві та попередініх подій Євромайданів.
Нагадаємо, Генпрокуратура й досі не не знайшла винних у побитті журналістів 30 листопада та 1 грудня. Що ж до побиття та обстрілу журналістів під час конфліктів на вулиці Грушевського ГПУ просто мовчить.
Читайте також: За час масових протестів в Україні постраждали 136 журналістів