Захарченко доручив міліціонерам контактувати з журналістами під час масових акцій

20 Грудня 2011, 15:54

Відповідний наказ Захарченко підписав 19 грудня, повідомляє прес-служба відомства.

Новий наказ міністра передбачає забезпечення доступу журналістів для збирання відкритої інформації, надання правоохоронцями допомоги  журналістам у здійсненні їх законної діяльності, а також порядок визначення особи, відповідальної за взаємодію із журналістами при забезпеченні громадського порядку під час масових заходів.

Для розроблення проекту методичних рекомендацій щодо взаємодії правоохоронців та журналістів при виконанні ними своїх професійних обов’язків до 26 грудня 2011 року буде створена робоча група з числа працівників кількох підрозділів МВС.

Ця робоча група до 20 січня 2012 року напрацює проект відповідних методичних рекомендацій.

Крім того, начальники ГУМВС, УМВС України в Автономній Республіці  Крим, областях, містах Києві та Севастополі, на залізницях зобов’язані організувати вивчення особовим складом нормативно-правових та законодавчих актів, що регламентують діяльність журналістів.

Йдеться про закони «Про інформацію», «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів», «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», «Про телебачення і радіомовлення», «Про інформаційні агентства», «Про професійних творчих працівників та творчі спілки»; а також наказ МВС від 25.03.2010 №88 «Про вдосконалення взаємодії органів внутрішніх справ із засобами масової інформації».

Раніше міністр Захарченко заявив, що причиною проблем, які виникають на масових акціях, зокрема перешкоджання журналістській діяльності міліціонерами, є недосконалість законодавства.