Захарченко безпосередньо керував “тітушками” на Майдані – Ярема

2 Лютого 2015, 12:39

Правоохоронці встановили особи керівників злочинних груп, які вербували "тітушок" для боротьби з активістами Євромайдану. Про це повідомили на спільному брифінгу генпрокурор Віталій Ярема та міністр МВС Арсен Аваков.

За словами Яреми, загалом у протистояннях з 18 по 20 лютого злочинним угрупуванням під керівництвом екс-міністра Віталія Захарченка було залучено понад 300 "тітушок", з них 50 мешканці Києва, 150 – з Білої Церкви, 70 – з Ніжина, 20 – з Житомира, 20 – Новоград-Волинського.

Як повідомив Аваков, "духовний керівник" Захарченко, який зараз перебуває у міждержавному розшуку, віддавав безпосередні накази, в тому числі керівнику «тітушок» у складі МВС Павлу Зінову і Віктору Зубрицькому, який зараз знаходиться у розшуку Інтерполу".

"Ці двоє організовували взаємодію з бандитами, яких ми називаємо "тітушками". На координації групи був Армен Саркісян, якого шукає Інтерпол, і ще двоє підшефних – Крисін і Кошелєв. Один зараз перебуває під судом, а Кошелєва розшукує Інтерпол. Також існує шість встановлених лідерів злочинних груп, які входили до мережі вербування бандитів. Троє з них затримані, троє – у розшуку Інтерполу", – додав Аваков.

На брифінгу журналістам продемонстрували один з перехоплених аудіозаписів телефонних переговорів одного з керівників вербувальників з підлеглими.

Нагадаємо, раніше міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що дискредитаційною кампанією проти Євромайдану в українських ЗМІ керував особисто екс-міністр МВС Віталій Захарченко.

Крім того, голова СБУ Валентин Наливайченко заявив, що спланована у вигляді антитерористичної операції за злочинним наказом екс-глави СБУ Якименко відбувалася під керівництвом Віктора Януковича