Екс-міністр закордонних справ Чеченської республіки натякнув, що за вибухами в російському аеропорту «Домодєдово» стоять ті, що руйнували міста і селища чеченців.
«На моє глибоке переконання, за вибухом у «Домодєдово» стоять ті самі сили, що й за вибухами в Буйнакську, Москві та Волгодонську восени 1999 року. Ті, що й за «Норд-Остом», Бесланом, убивством 250 тис. чеченців, серед яких 40 тис. дітей до десяти років. Ті, що стоять за руйнуваннями наших міст і селищ, за вигнанням із нашої окупованої країни сотень тисяч її громадян», – зазначив Закаєв.
За його словами, лідер чеченських сепаратистів Доку Умаров змушений брати на себе всі терористичні акти російських спецслужб.
«Хоча, відповідальність узяв на себе Доку Умаров, але віднині це його незаздрісна доля: брати на себе всі терористичні акти російських спецслужб. Іще Робесп’єр, здається, скаржився на те, що «тепер уже годі зрозуміти, де закінчуються бунтівники й починається таємна поліція». Злегка його перефразувавши, можна сказати, що із приходом до влади Путіна в Росії теж стерлася межа між терористами й борцями з тероризмом», – додав Закаєв.
Нагадаємо, Ахмед Закаєв – чеченський військовий і політичний діяч, бригадний генерал самопроголошеної Чеченської республіки Ічкерія, міністр культури і віце–прем’єр та міністр закордонних справ республіки.
У 2001 році Закаєв був оголошений Генпрокуратурою Росії в міжнародний розшук. Він звинувачується за трьома статтями Кримінального кодексу РФ – збройний заколот, організація незаконних збройних формувань і посягання на життя співробітника правоохоронних органів.
У 2003 році він отримав політичний притулок у Великій Британії. 17 вересні 2010 року Закаєв був затриманий у Варшаві (Польща), куди він прибув для участі у Всесвітньому чеченському конгресі. Ордер на його арешт видала прокуратура, проте суд згодом відпустив чеченського діяча.
Нагадаємо, у Росії останнім часом значно збільшилася кількість терористичних атак. Лише внаслідок вибуху смертника у московському аеропорту «Домодєдово» загинуло 37 осіб.
Повний текст інтерв’ю читайте у №9 «Українського тижня».