Загиблі військові, ситуація з КСУ та рекордна кількість хворих на COVID-19. Головне за 30 жовтня

30 Жовтня 2020, 19:53

 

Стали відомі імена загиблих на Донбасі військових

 

Унаслідок обстрілу, здійсненого збройними формуваннями Російської Федерації під Водяним 29 жовтня, загинули сержанти 36-ї окремої бригади морської піхоти ЗСУ Володимир Бондарюк і Михайло Старостін. Імена загиблих повідомила пресслужба підрозділу. Українська делегація для участі у Тристоронній контактній групі ініціювала термінове засідання підгрупи з безпеки у ТКГ через через загибель двох військових на Донбасі.

 

Рекорд. COVID-19 виявили у понад 8 тисяч людей

 

Cтаном на 9:00 п’ятниці, 30 жовтня, в Україні зафіксовано 8 312 нових випадків COVID-19 – рекорд кількості нових хворих за добу. Водночас за добу одужали 3 394 пацієнти.

 

Зеленський запропонував парламенту припинити повноваження чинного складу КСУ

 

Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт, згідно з яким припиняються повноваження складу Конституційного Суду України, котрий ухвалив рішення щодо скасування відповідальності за неправдиві дані в деклараціях. Голова Конституційного суду Олександр Тупицький заявив, що у президентському законопроєкті є ознаки конституційного перевороту в Україні. Крім того, КСУ зазначив, що підтримує введення відповідальності за недостовірне декларування, однак антикорупційне законодавство має чітко визначати коло суб'єктів злочину. Свою чергою, у п’ятницю, 30 жовтня, під Конституційним судом України зібралися кілька сотень людей, незгодних з рішенням суду щодо електронного декларування.

 

Голова Конституційного Суду Олександр Тупицький на брифінгу 30 жовтня заявив, що давав присягу, а тому без об'єктивних причин на не збирається йти у відставку на вимоги тієї чи іншої людини.

 

Своєю чергою, Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК) розпочало публікацію переліку осіб – як чинних, так і колишніх посадовців, – які уникнуть відповідальності за декларування недостовірних відомостей внаслідок резонансного рішення Конституційного Суду від 27 жовтня.