Загрожують життю. У Києві створили інтерактивну карту небезпечних пішохідних переходів

15 Січня 2018, 12:13

У Києві було проаналізовано небезпечні пішохідні переходи та створено відповідну інтерактивну карту. Про це пишуть texty.org.

 

"На одній карті ми сумістили місця швидкісного руху транспорту та пішохідні переходи Києва, на яких немає світлофорів. І побачили десятки потенційно небезпечних для життя і здоров’я місць. Для оцінки швидкості потоку автомобілів ми використали GPS дані з київських маршруток і визначили місця, де вони їдуть зі швидкістю понад 60 км/год (матеріал готувався до змін у правилах дорожнього руху). Далі з OpenStreetMap витягли дані про усі нерегульовані пішохідні переходи і залишили тільки ті з них, які знаходяться у місцях швидкого руху маршруток", – зазначає автор дослідження Владислав Герасименко.

 

Така швидкість руху свідчить про те, що на відповідній ділянці дороги маршрутки рухаються з більшою швидкістю, ніж дозволені 60 км/год, то звичайні легкові автомобілі будуть їхати там іще швидше, а це становить небезпеку для пішоходів.

 

Дослідження стверджують, що основним фактором, який впливає на швидкість руху, є відчуття безпеки водія.

 

Як пояснює експерт із безпеки дорожнього руху Віктор Загреба, водії їдуть із максимальною швидкістю, при якій їм зручно керувати автомобілем. В Україні на заборонні і попереджувальні знаки звертають мало уваги, бо не вірять, що вони розставлені логічно і правильно. До того ж, поліція дуже рідко штрафує за порушення правил дорожнього руху.

 

Оригінальну карту можна подивитися за посиланням.

 

Нагадаємо, 1 січня в Україні набув чинності закон про обмеження швидкості руху у населених пунктах до 50 км/год.