Загроза відкритої війни з Росією значно зросла – Порошенко

3 Лютого 2016, 07:50

Загроза відкритої війни Росії проти України зараз вища, ніж рік тому. Про це заявив президент України Петро Порошенко в інтерв'ю німецькому виданню Bild, опублікованому вночі у вівторок.

«Загроза відкритої війни більша, ніж в минулому році», – повідомив президент України, відповідаючи на питання видання про те, наскільки велика небезпека відкритої війни з урахуванням того, що Росія, за словами президента, не виконує Мінські угоди, разом з тим збільшуючи своє військову присутність в Україні.

Глава держави зазначив, що на території України знаходиться близько 8 тисяч російських солдатів під російським командуванням, а на кордоні розташовуються нові військові бази РФ і проходять постійні навчання.

«Росія багато інвестує в підготовку до війни, і ми не отримуємо жодних пояснень», – наводить видання слова Порошенка.

За словами президента, Україна відкрита до поставок зброї з Німеччини, оскільки мова йде про безпеку Європи. Однак, зазначив він, пріоритетним має бути дипломатичне вирішення конфлікту.

Як повідомлялося, Порошенко в Берліні наголосив на необхідності збереження санкцій проти РФ до повного виконання мінських угод. Водночас Меркель заявила, що санкції проти РФ будуть продовжені.