Заборона в’їзду до ЄС не торкнулася функціонерів режиму Януковича – ЗМІ

11 Листопада 2014, 17:35

Колишні найвищі представники української влади не мають обмежень щодо видачі Шенгенської та інших європейських віз, а тому – мають право в’їзду на територію Євросоюзу. Про це в коментарі "Європейській правді" заявив поінформований посадовець зі структур ЄС, коментуючи мотиви видачі візи Андрію Портнову, колишньому першому заступнику глави адміністрації президента.

"В Євросоюзі є два різних типи санкційних списків. Ті особи, чиї дії призвели до загрози територіальної цілісності та суверенітету України, підпадають під заборону в’їзду до ЄС та арешт активів", – пояснив співрозмовник Європейської правди.

"Інша група – це ті, хто підозрюється в фінансових махінаціях, привласненні бюджетних коштів та їх виводі за межі України. Щодо цих людей застосовано лише арешт активів", – додав дипломат.

У групі тих, щодо кого не накладено санкції – всі колишні найвищі посадовці, які підпали під "першу хвилю" санкцій ЄС.

Наразі заборона в’їзду до Євросоюзу не застосовується 18 осіб, які, водночас, перебувають під "майновими" санкціями ЄС. Європейська правда наводить їх перелік:

–        Екс-президент Віктор Янукович, його сини Віктор та Олександр

–        екс-прем’єр Микола Азаров та його син Олексій

–        екс-глава МВС Віталій Захарченко

–        екс-генпрокурор Віктор Пшонка та його син Артем

–        екс-глава СБУ Олександр Якименко

–        екс-глава АП Андрій Клюєв та його брат Сергій

–        екс-заступник глави АП Андрій Портнов

–        екс-радник президента Ігор Калінін

–        колишні члени уряду Олена Лукаш, Віктор Ратушняк, Дмитро Табачник, Раїса Богатирьова

–        бізнесмен Сергій Курченко

Усі названі особи мають право в’їзду до ЄС, але ті з них, хто перебувають у розшуку інтерполу, будуть арештовані після перетину кордону, додав дипломат.

Співрозмовник Європравди не виключив, що з часом щодо названих осіб буде введено також санкцію у вигляді заборони в’їзду. Дискусія щодо цього зараз ведеться між країнами членами та інституціями ЄС.