У четвер, 26 жовтня, турецькі правоохоронці розпочали операцію із затримання 121 екс-співробітників Міністерства закордонних справ Туреччини через зв'язки з ісламським проповідником Фетхуллахом Гюлен. Про це в четвер, 26 жовтня, повідомляє Reuters.
"Турецька поліція почала операцію із затримання 121 екс-співробітників МЗС по всій країні в четвер за їхні ймовірні зв'язки з проповідником, який, на думку Анкари, організував спробу державного перевороту в минулому році", – йдеться в повідомленні.
За інформацією видання, працівники антитерористичної поліції почали одночасні рейди в 30 провінціях для захоплення підозрюваних. Деякі з яких, на думку правоохоронців, були користувачами ByLock, зашифрованої програми для обміну повідомленнями, яке, за словами уряду, використовувалося мережею Гюлена.
Влада Туреччини відкидає заяви правозахисних груп у зв'язку з репресіями та заявляє, що тільки така чистка може "нейтралізувати загрозу, спровокованою мережею Гюлена", яка "проникла в такі інституції, як судова система, армія і школи".
Як повідомлялося 20 жовтня, турецька влада видала ордер на арешт 110 працівників видавничої групи Kaynak Holding за підозрою у зв'язках з організацією опозиційного ісламського проповідника Фетхуллаха Гюлена (FETO).
Нагадаємо, 15 липня 2016 року в Туреччині сталася спроба військового перевороту. Президент країни Реджеп Таїп Ердоган закликав людей вийти на вулицю та завадити силовій спробі зміни влади. У сутичках загинули 190 громадян та 104 заколотники, понад 1,4 тисяч осіб отримали поранення.
Після невдалої спроби державного перевороту у Туреччині висунули підозру чи звільнили понад 100 тисяч державних службовців, серед яких учені, вчителі, судді, прокурори і військові. Ще 37 тисяч людей були ув’язнені. Їх обвинувачують у співпраці з релігійним проповідником Фетхуллахом Ґюлленом, якого Анкара вважає натхненником державного перевороту.
Сам Гюллен, який проживає у вигнанні у США, відкидає свою причетність і засуджує спробу державного перевороту у Туреччині. За даними низки ЗМІ, розвідка ЄС заперечила причетність Гюлена до спроби перевороту в Туреччині